Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Desítky tisíc roušek pro region

Je to přesně deset dní, kdy se Kraj Vysočina připojil ke koordinaci šití látkových roušek. Z látek ze 100% bavlny, které věnovali jednotlivci, firmy, školy, domovy pro seniory, nemocnice i spolky a ze stovek metrů látky krajem nakoupené šili a stále šijí ochranné plátěné roušky šikovné ruce lidí od Pelhřimova po Sněžné. Odhadem byly na Vysočině během deseti dnů ušity desítky tisíc kusů roušek a šití stále pokračuje.
 

 
 

Podle Ivany Šteklové ze sekretariátu hejtmana Kraje Vysočina, který má logistiku šití a distribuci látkových roušek na starost, šijí dobrovolníci v regionu s obrovským elánem. „Pokud si od nás na kraji někdo látky a další materiál po předchozí dohodě vyzvedává, žádáme každého, aby z ušitých roušek zdarma zásobil své okolí, obchody, domovy pro seniory nebo dětské domovy, nemocnice, ideálně i město  nebo obec, které se umí postarat o rozdělení roušek mezi potřebné. Dobrovolníkům, samosprávám měst a obcí děkujeme za vstřícnost, úsilí a angažovanost. Zbytek ušitých roušek se nám vrací do Jihlavy a Kraj zajišťuje jejich další distribuci především do zdravotnických a sociálních zařízení. Jen od nás bylo k dnešnímu dni rozvezeno více než 22 tisíc kusů roušek. Odhadujeme, že minimálně jednou až dvakrát tolik roušek ušili lidé mimo naše statistiky,“ říká Ivana Šteklová, která zároveň upozorňuje, že jde pouze o odhad, číslo bude pravděpodobně i vyšší. Roušky přerozděluje Kraj Vysočina především mezi sociální zařízení a neziskové organizace pracující v terénu, výrobní potravinářské podniky, dopravce a další strategické provozy veřejných služeb.

 

Solidarita a ochota šít roušky pro region každým dnem nabírá na intenzitě.  Proto  posíláme poděkování všem rukám na šicích strojích, které denně projíždí metry látek a nezištně pomáhají s výrobou látkových roušek. Poděkování adresujeme všem firmám, které ze dne na den změnily výrobní program – třeba místo moderních sedaček nebo dámského prádla je teď jejich výrobním programem obyčejná, ale životně důležitá, rouška.  Děkujeme všem jednotlivcům i společnostem za darovaný výrobní materiál – 100% bavlněné látky, nitě, tkalouny, elastický materiál. Díky všem dobrovolníkům, že jste se rozhodli celostátní karanténu využít s obrovským nasazením pro dobrou věc.

 

Omlouváme se všem, že nezveřejňujeme předlouhý seznam názvů donátorů a dobrovolníků, je vás v regionu každý den více a více. Velice si Vaší práce vážíme, posíláme Vám ještě jednou poděkování a slova velkého uznání. Připojujeme zároveň prosbu – buďte na sebe opatrní, vyhýbejte se zbytečnému kontaktu s jinými osobami, prosíme – dodržujte důsledně všechna platná nařízení a NOSTE ROUŠKY!

péče o roušku
Šití roušky podle ČT ct24.ceskatelevize.cz/domaci/3063778-jak-si-vyrobit-nouzovou-rousku-bez-siti-socialni-site-radi-kus-latky-ministerstvo-i


  • tisk@kr-vysocina.cz 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 27.3.2020 / 27.3.2020

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze