Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Na středních školách se tisknou zdravotnické štíty

štít
První stovku hotových ochranných štítů pro zdravotníky už vytiskly dvě malé 3D tiskárny Gymnázia Žďár nad Sázavou. Štíty už chrání zdravotníky krajské novoměstské nemocnice. „Stejně aktivní je podle sdílených informací na Facebooku například Gymnázium Pelhřimov nebo Gymnázium Nové Město na Moravě. Další krajská technická centra jsou připravena ke spuštění svých tiskáren a budou svá 3D centra rozbíhat okamžitě, jak bude naskladněn dodávaný speciální materiál,“ uvedla radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová.
 

 
 

Díky aktivitě učitelů v krajských technických centrech středních škol bude částečně sanován nedostatek konkrétní ochranné pomůcky. Prototyp a modul pro tisk štítů má již odzkoušené právě Gymnázium Žďár nad Sázavou, a to je sdílí s ostatními krajskými školami, které jsou vybavené 3D tiskárnami.

 

Podle informací ředitele Gymnázia Žďár nad Sázavou Vlastimila Čepeláka vyrobí škola denně na dvou malých 3D tiskárnách 30–40 štítů. Po zapojení všech technických center Jana Fialová odhaduje výrobu řádově stovek až tisíců kusů denně s primárním dodáváním do krajských nemocnic. Poté, co budou pokryty požadavky nemocnic, není vyloučeno, že školy začnou zásobovat i sociální zařízení, podle potřeby i charitní služby a další zdravotnická pracoviště.

 

Školy zřizované Krajem Vysočina připravené po dodání materiálu okamžitě začít vyrábět ochranné prostředky pro nemocnice: Střední průmyslová škola Třebíč, VOŠ a SPŠ Žďár nad Sázavou, Střední škola průmyslová, technická a automobilní Jihlava, Střední průmyslová škola a SOU Pelhřimov (Právě na střední školu v Pelhřimově dnes dorazil materiál, začínají tisk pro pelhřimovskou nemocnici a výjezdové stanoviště záchranky). Všem školám a především jejich ředitelům a učitelům posíláme obrovské poděkování za solidární pomoc! 


FOTO: Prusa Research

  • tisk@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 24.3.2020 / 24.3.2020

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze