Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Drážní i autobusová doprava zareaguje na výrazný úbytek cestujících omezením nebo odřeknutím vybraných spojů

V souvislosti s aktuální pandemickou situací v České republice a v návaznosti na přijatá protiepidemická opatření centrálních orgánů došlo k razantnímu úbytku cestujících ve veřejné dopravě. Klesající počet přepravených osob i snížení počtu řidičů autobusů bude mít za následek dočasné zrušení nebo výrazné omezení některých vlakových spojů a autobusových linek. Změna jízdních řádů se bude týkat zejména přepravy pod objednávkou státu, ale i Kraje Vysočina v režimu Veřejné dopravy Vysočiny a také komerčních spojů. „Omezení na železnici připravujeme ve spolupráci s dopravcem, případně se zástupci sousedních krajů a dojde k nim pravděpodobně už v průběhu příštího týdne, víkendový provoz na vybraných autobusových linkách dopravce Arriva bude spuštěn od 21. 3. 2020,“ informoval Pavel Bartoš z krajského oddělení dopravní obslužnosti.
 

 
 

Železniční doprava:

České dráhy od 20. března omezí provoz prvních vybraných dálkových linek objednávaných Ministerstvem dopravy ČR. Následně dojde k redukci linky R9 Praha – Kolín – Havlíčkův Brod – Žďár nad Sázavou – Brno. Přesný termín ze strany ministerstva dopravy nebyl zatím stanoven, vše je závislé na provozních možnostech dopravce České dráhy, a. s. „Snížení objednávky Ministerstva dopravy bude mít logicky za následek omezení navazujících regionálních vlakových spojů, na podobě jízdního řádu aktuálně s Českými drahami pracujeme. Prioritou pro nás nadále zůstává zajistit dojížďku do zaměstnání, k lékaři nebo na nezbytné nákupy,“ doplňuje Pavel Bartoš. Současně došlo také k odřeknutí turistických/sezonních linek z 10. 4 na posunutý termín od 30. 5.

 

Autobusová doprava:

Z provozních důvodů bude dopravce Arriva zajišťující přepravu osob v severní části kraje na vybraných spojích jezdit ve víkendovém režimu už od soboty 21. března. Očekává se, že další omezení u ostatních dopravců mohou ještě následovat v průběhu nadcházejících týdnů.


Vybrané spoje: 

600210 Chotěboř Golčův Jeníkov Čáslav

600120 Chotěboř Havlíčkův Brod Ledeč nad Sázavou Praha

600660 Ledeč nad Sázavou  Havlíčkův Brod Chotěboř Pardubice Hradec Králové

 

Aktuality a veškeré změny ve Veřejné dopravě Vysočiny naleznete na www.kr-vysocina.cz/verejnadopravavysociny.asp  • tisk@kr-vysocina.cz  
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 19.3.2020 / 19.3.2020

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze