Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro podnikatele

Mobilní verze webu

Přehled důležitých odkazů s aktuálními informacemi pro podnikatele

aaa
Stručný přehled informací a odkazů, které lze využít při řešení komplikací v podnikatelské činnosti způsobených aktuální krizovou situací v ČR.
 

 
 

Informační rozcestník Ministerstva průmyslu a obchodu

Ministerstvo průmyslu a obchodu, řídící orgán OP PIK, uveřejnilo v souvislosti s koronavirem ROZCESTNÍK, ve kterém najdete kromě odkazů na gestory jednotlivých oblastí, také potřebná telefonní čísla, kontakty na zdravotní pojišťovny, odkazy na informační materiály ke stažení či usnesení vlády.

 

Informační linka pro podnikatele ke COVID

Telefonní číslo 224 854 444 – Speciální informační linka pro živnostníky a podnikatele byla o víkendu spuštěna v souvislosti s nouzovým stavem vyvolaným pandemií koronaviru.

 

Odpovědi na nejčastější otázky

Odpovědi na nejčastější otázky spojené s dopady opatření na podnikatele jsou průběžně zveřejňovány ZDE.


Bezúročný úvěr COVID ČMZRB

Od pondělí 16. března přijímá Českomoravská záruční a rozvojová banka (ČMZRB) žádosti do programu úvěr COVID. Jeho cílem je prostřednictvím bezúročných úvěrů usnadnit přístup malým a středním podnikatelům k provoznímu financování, jejichž ekonomické aktivity jsou omezeny v důsledku výskytu koronavirové infekce a souvisejících preventivních opatření. Žádost a pokyny k jejímu vyplnění a podání jsou k dispozici ZDE.

 

Opatření v daňové oblasti

Vláda schválila také opatření v daňové oblasti, kterými Ministerstvo financí vyšlo vstříc podnikatelům a dalším daňovým subjektům postiženým epidemií koronaviru. Podrobnosti o mimořádných opatřeních v oblasti daní obsahuje tisková zpráva Ministerstva financí ČR.

 

Obecné informace ke COVID pro všechny obyvatele ČR

Podrobné informace o vývoji situace v Česku poskytuje speciální webová stránka koronavirus.mzcr.cz. Zřízena byla rovněž nová informační linka v souvislosti s koronavirem, jež má telefonní číslo 1212.

 

Zdroje: www.mpo.cz, www.businessinfo.cz a další


 
Zodpovídá: Ing. Ivona Hájková
Vytvořeno / změněno: 17.3.2020 / 17.3.2020 | Zveřejnit od-do: 17.3.2020-30.6.2020
Informace jsou aktuální

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro podnikatele

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze