Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Domov mládeže v Kamenici nad Lipou otevře po generální opravě v novém školním roce

Stavba
Roční plánovanou generální opravou prochází původní budova domova mládeže Střední průmyslové školy a Středního odborného učiliště Pelhřimov, která má být v novém školním roce k dispozici na odloučeném pracovišti v Kamenici nad Lipou. „Škola zde nabídne studentům padesátku lůžek v deseti moderně vybavených buňkách. Stavební práce přijdou Kraj Vysočina na devět miliónů korun, za další zhruba milión korun ze svých fondů škola pořídí kompletně nové vybavení pokojů,“ informoval po návštěvě stavby náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast ekonomiky a majetku Martin Kukla.
 

 
 

Původní budova domova mládeže situovaná v těsném sousedství školní budovy pracoviště Kamenice nad Lipou začala sloužit v roce 1978. V posledních letech byla využívána spíše jako zázemí provozoven běžných veřejných služeb, škola využívala pro účely domova mládeže objekt vypůjčený od města. Poté, co místní stavební firma dokončí kompletní úpravy interiérů, výměnu elektroinstalací, části oken, podlah  a dveří, začne původní domov mládeže opět sloužit střední škole. Na každém patře třípodlažního objektu bude k dispozici kuchyňka, v podkroví pak budou mít žáci k dispozici hernu, prostorné zázemí je připravováno i pro vychovatelky. 


Ředitelství školy by v dohledné budoucnosti ještě rádo změnilo vstupní parametry domova. Vstupní portál tak bude brzy minulostí.

Detašované pracoviště SPŠ a SOU Pelhřimov v Kamenici nad Lipou se zaměřuje na výchovu budoucích opravářů zemědělských strojů, zemědělců-farmářů a mechaniků opravářů motorových vozidel (automechaniků). V současné době tyto obory navštěvuje 109 žáků.


DM Kamenice nad LipouDM Kamenice nad LipouDM Kamenice nad LipouDM Kamenice nad LipouDM Kamenice nad Lipou

  • tisk@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 13.2.2020 / 13.2.2020

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze