Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Nová publikace ERDV: 28 tradičních receptů. A soutěž pro šikovné kuchaře

Nová publikace ERDV: 28 tradičních receptů. A soutěž pro šikovné kuchaře
Symbolicky, u příležitosti oslav pádu železné opony, přichází Evropský region Dunaj-Vltava s novou publikací, která se tentokrát zaměřuje na tradiční kuchyni a prezentuje společné znaky kulinářského umění tohoto území, kterými se jednotlivé regiony navzájem po staletí ovlivňovaly. „Nová kuchařka ERDV vyniká společnými kulinářskými znaky a ukazuje regionální a tradiční speciality, jimiž chceme v jubilejním roce otevření hranic vyzdvihnout sounáležitost Evropského regionu přes hranice států ve společné svobodné Evropě“, doplňuje Pavel Pacal, náměstek hejtmana pro oblast regionálního rozvoje, člen politického prezidia ERDV.
 

 
 

Trojmezí Rakouska, Bavorska a České republiky je ve svém historickém, ale také kulturním vývoji pevně spjaté a má mnoho společných znaků, kterými je region a jeho obyvatelstvo vzájemně ovlivňováno. Právě pád železné opony a otevření hranic před 30 lety napomohly k opětovnému sbližování těchto regionů v jeden společný hospodářský, životní a kulturní prostor, dnes nazývaný Evropský region Dunaj-Vltava (dále jen ERDV).

 

Kuchařka ERDV „28 tradičních receptů“ je zdarma ke stažení na www.evropskyregion.cz nebo v tištěné podobě na pobočce regionálního kontaktního místa v Kraji Vysočina (Odbor regionálního rozvoje, Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 16, Jihlava - Jan Říčan (tel.: 564 602 531, e-mail: rican.j@kr-vysocina.cz), Ivona Hájková (tel.: 564 602 534. e-mail: hajkova.ivona@kr-vysocina.cz)).

 

V rámci vydání této kuchařky si pro Vás Evropský region připravil také výherní soutěž „Vařte podle nás!“. Bližší informace od listopadu na facebookových stránkách ERDV -  https://www.facebook.com/EuroparegionDonauMoldauEDM/

SOUTĚŽ: 

Vaříte rádi a tradičně? Hledáte inspiraci? Chcete se podělit o Vaše kuchařské umění a přitom něco vyhrát?

Tak jednoduše do komentáře vložte fotku, na které je zobrazeno jídlo, které jste uvařili podle receptu z naší nové kuchařky „28 tradičních receptů“ a připište číslo receptu! Na skvělé ceny se může těšit 10 vylosovaných účastníků.
Podmínky účasti jsou zde: https://www.facebook.com/pg/EuroparegionDonauMoldauEDM/photos/?tab=album&album_id=1287805898089029

Kuchařka ERDV je ke stažení zde: http://www.evropskyregion.cz/28-tradicnich-receptu.html

Hodně štěstí při vaření!

ERDV

  • Iveta Fryšová a Ivona Hájková, odbor regionálního rozvoje
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: tisk@kr-vysocina.cz

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 1.11.2019 / 1.11.2019

 

Cesta: Titulní stránka

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze