Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Díky elektronické aukci ušetří kraj pro příští rok na plynu přes 10 miliónů korun, cena elektrické energie bude podobná jako letos

Díky elektronické aukci ušetří kraj pro příští rok na plynu přes 10 miliónů korun, cena elektrické energie bude podobná jako letos
Kraj Vysočina pro vlastní potřebu a pro své příspěvkové organizace vysoutěžil elektrickou energii a zemní plyn na rok 2020 prostřednictvím elektronické aukce. Energie kraj nakupuje tímto způsobem již od roku 2007. „Každý rok se Kraji Vysočina daří cenu za energie vysoutěžit stejně nebo lépe, než jsou ceny na komoditní burze, a to bez nutnosti hradit náklady související se soutěžením na burze jako jsou burzovní poplatky nebo odměna dohadci. „S elektronickou aukcí máme dlouhodobě dobré zkušenosti. Na očekávanou úsporu zákazník při běžném standardním způsobu nákupu nedosáhne, je to výhoda aukcí a sdružení zakázky na všechna odběrná místa,“ vysvětluje náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast zdravotnictví, analýzy a podpory řízení, RHSD, veřejnosprávní kontroly u PO, přezkoumání hospodaření obcí Vladimír Novotný.
 

 
 

Stejně jako se každoročně mění respektive klesají nákupní ceny za nakupované energie, mění se i jejich dodavatelé. V případě podpisu smlouvy s vítězi soutěže bude v roce 2020 Kraj Vysočina pro svých 288 odběrných míst nakupovat zemní plyn s předpokládanou úsporou přes 10 miliónů korun oproti roku 2019. Co se elektrické energie týče, vzhledem ke dlouhodobě vzrůstajícím cenám nebylo v soutěži na rok 2020 dosaženo úspor, nicméně i tak byla elektrická energie ve vztahu k cenám dosaženým na burze vysoutěžena uspokojivě.


První elektronickou aukcí na nákup elektrické energie pro nemocnice prošel Kraj Vysočina už v roce 2007. Od roku 2010 soutěží Kraj Vysočina elektrickou energii a zemní plyn pro všechny své příspěvkové organizace dohromady. 


  • Václava Kotrbová, odbor analýz a podpory řízení
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 17.10.2019 / 17.10.2019

 

Cesta: Titulní stránka

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze