Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Transformace v Kraji Vysočina je inspirací pro kolegy z Moldavska

Transformace v Kraji Vysočina je inspirací pro kolegy z Moldavska
V minulém týdnu navštívila Kraj Vysočina moldavská delegace složená ze zástupců organizací, které spolupracují na podpoře procesu transformace veřejných služeb pro osoby se zdravotním postižením. Zajímali se o zkušenosti našeho regionu s transformací sociálních služeb i s reformou psychiatrické péče. Delegace složená ze zástupců Ministerstva zdravotnictví, práce a sociální ochrany, Národní agentury pro sociální asistenci, poskytovatelů služeb a také z partnerské organizace Člověk v tísni Moldavsko během dvoudenního pobytu navštívila krajské příspěvkové organizace Domov Jeřabina Pelhřimov, Domov Kamélie Křižanov a Domov bez zámku Náměšť nad Oslavou.
 

 
 

Návštěva byla zahájena v sídle Domova Jeřabina Pelhřimov. Kolegové z Moldavska zde byli seznámeni zástupci Odboru sociálních věcí krajského úřadu s již téměř desetiletou historií transformace sociálních služeb v Kraji Vysočina a s aktuálně řešenými projekty. Ředitelka organizace FOKUS Vysočina Anna Šimonová zase představila současný stav transformace psychiatrické péče. Vlastní zkušenost s transformací a provozem služeb v komunitních domácnostech prezentoval také Domov Jeřabina Pelhřimov, který umožnil návštěvu domácností klientů v Pelhřimově, Starém Pelhřimově a v Horní Cerekvi.


Druhý den moldavští kolegové navštívili pobytová zařízení Domova Kamélie Křižanov. A to jak nové komunitní domácnosti ve Velkém Meziříčí, tak zámek v Křižanově, z něhož se ještě bude stěhovat téměř 70 klientů. Následovala návštěva komunitních domácností Domova bez zámku Náměšť nad Oslavou a také sociálně terapeutické dílny kavárna Pohodička. I tyto dvě organizace představily svoji vlastní cestu transformací sociálních služeb. Moldavané se o téma velmi živě zajímali, mezi diskutovanými tématy se ocitla nejen příprava investic, ale i financování služeb a jejich personální zajištění, práva klientů a metodika sociální práce.


Návštěva se uskutečnila v rámci projektu Podpora transformace a komunitních služeb pro osoby s mentálním postižením a duševním onemocněním v Moldavsku. Projekt řídí Centrum pro rozvoj péče o duševní zdraví a je financován Českou rozvojovou agenturou.

 

moldavsko

moldavsko

moldavsko

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 16.10.2019 / 16.10.2019

 

Cesta: Titulní stránka

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze