Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

AREAacz: společná prezentace muzeí a památek v česko-rakouském příhraničí

AREAacz: společná prezentace muzeí a památek v česko-rakouském příhraničí
Přilákat mladé lidi do muzeí a k návštěvě zajímavých památek si klade za cíl společný projekt českých a rakouských muzeí, který nese název AREAacz. V průběhu léta byla odstartována jeho první fáze, která spočívá ve vydání netradičně pojaté plakátové mapy a spuštění společné webové prezentace příhraničních muzeí a památek, které by si mladí lidé při svých toulkách Dolním Rakouskem, Vysočinou, jižními Čechy nebo jižní Moravou neměli nechat ujít. AREAacz prezentuje vybrané památky, muzea, festivaly, ale i mnoho zajímavostí z historie a umění v česko-rakouském příhraničí s cílem inspirovat a nadchnout mladé lidi ve věku 15-25 let (ale nejen je) k návštěvě muzeí a k objevování kulturního dědictví našich regionů.
 

 
 

Na přípravě projektu se podíleli kromě odborných muzejních pracovníků z obou stran hranice i zástupci cílové skupiny, pro kterou je AREAacz určena. Studenti Střední uměleckoprůmyslové školy Jihlava-Helenín a New Design University v St. Pöltenu, vytvořili název „AREAacz“, který odkazuje na společný česko-rakouský kulturní prostor. Taktéž se podíleli na tvorbě loga, jehož kruhový tvar symbolizuje kulturní spojení, a celkovém designu propagačních materiálů.


Studenti se účastnili společných exkurzí v příhraničním regionu, poznali a zaznamenali si zvláště zajímavá místa a památky, která dále přidělili dle témat do skupin pod atraktivními názvy, např. „digging for the past“ nebo „paths to peace“. Tato místa, mezi nimiž najdeme pozoruhodnou architekturu, vzrušující zříceniny, muzea s velmi cennými exponáty, festivaly či mnoho zajímavostí z historie a umění, jsou nyní prezentována v plakátové brožuře AREAacz a taktéž na www.AREAacz.eu.


Pokud se tedy setkáte při vstupu do muzea či galerie s logem AREAacz, věřte, že jste na správném místě, které stojí za návštěvu. A nezapomeňte se podívat do mapy či navštívit web AREAacz.eu a zjistit, která další místa v česko-rakouském příhraničí jsou „cool“ či „place of mystery“. Na blogu, který je součástí stránek AREAacz.eu, naleznete tipy a informace o kulturním dění na obou stranách hranice. Muzea a jejich skryté příběhy se odkrývají také pod #AREAacz. Vše je připraveno k objevování.

 

Koordinátorem projektu AREAacz na Vysočině je Muzeum Vysočiny Třebíč, příspěvková organizace Kraje Vysočina. Více informací poskytne Vladimír Šprincl, tel.: +420 728 286 159, v.sprincl@muzeumtr.cz

 


  • zpráva převzata od Muzea Vysočiny Třebíč, p. o.
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 6.9.2019 / 6.9.2019

 

Cesta: Titulní stránka

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze