Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Pět tisíc nových prvňáčků z Vysočiny začalo nový školní rok s bezpečným kufříkem a stavebnicí ROTO

Škola
Z krajských statistik vyplývá, že v novém školním roce na Vysočině usedlo do lavic v prvních třídách 4991 malých školáčků. Sedmi z nich, kteří budou do základní školy docházet v Mostištích, rozdal bezpečný kufřík a také stavebnici ROTO hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek. Ten stihl ještě první zvonění na základní škole ve Velkém Meziříčí, kde potřásl rukou čtyřicítce holčiček a kluků v 1.A a 1.B. Kombinaci obou edukativních dárků, tedy bezpečného kufříku a stavebnice ROTO, dostali od Kraje Vysočina všichni prvňáčci – na běžných i jednotřídních školách, konkrétně v 269 prvních třídách.
 

 
 

„První školní den je životní událostí pro děti i jejich rodiče. Tradičně i letos obsah kufříku přispěje k procvičení pravidel silničního provozu a navíc posílí jejich aktivní ochranu,“ říká hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek. Stejně jako ostatní členové Rady Kraje Vysočina – Jana Fialová v Bystřici nad Pernštejnem, Jana Fischerová v Krucemburku, Martin Hyský v Jihlavě, Pavel Franěk a Pavel Pacal v Třebíči – rozdal hejtman jako bonus pro prvňáčky i speciální knížku. Knížka Dobrodružství Fany a Beryho od Ivany Fexové byla vybrána cíleně, neboť je ideálním prvním čtením a  její příběh se odehrává v Kostelní Myslové na Vysočině.

 

Do škol v Kraji Vysočina ve školním roce 2019/2020 nastoupí do základek a na střední školy 62 tisíc dětí. Pokud jde o ty střední, tam poprvé do lavic zasedne 7,5 tisíce středoškoláků. Těm pomohla k rozhodování o budoucím oborovém směřování i série tradičních přehlídek středních škol. Ta je naplánována i na letošní říjen a listopad. Budeme rádi, když si letošní deváťáci udělají čas a přijdou se s nabídkou středních škol do okresních měst seznámit,“ připomíná Jana Fialová, radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu.

 

 A na závěr důležitá informace o organizaci školního roku 2019/2020 vč. přehledu volných dní a prázdnin:

Śkola1. školní den1. školní den1. školní den


  • Radka Šalandová a Terezie Doleželová, odbor školství, mládeže a sportu
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: tisk@kr-vysocina.cz 

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 4.9.2019 / 4.9.2019

 

Cesta: Titulní stránka

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze