Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro obce kraje Vysočina

Mobilní verze webu

S němčinou a Krajem Vysočina na týden do rakouského Krems

Také v letošním roce se pět českých studentů zúčastní evropského setkání mládeže eljub E-Book Woche 2019, které se koná ve dnech 29. 6. – 6. 7. 2019 v Dolním Rakousku ve městě Krems an der Donau. Naši studenti se setkají s dalšími 60 účastníky z 9 partnerských organizací projektu ze střední a jihovýchodní Evropy – zastoupeny jsou státy Rakousko, Německo, Polsko, Maďarsko, Rumunsko, Bulharsko a nově i Slovensko a Albánie.
 

 
 

A co vše na tyto mladé lidi z Evropy čeká?

Týden plný němčiny, tematické workshopy a debaty v pestrých mezinárodních skupinách, tvorba elektronické knihy „e-book“ a filmu. Novinkou letošního ročníku je také účast mladých lidí ze Sýrie, kteří našli v Rakousku azyl, a mohou tak předat ostatním účastníkům svůj pohled na Evropu. Projekt podporuje mezikulturní výměnu, sdílení zkušeností a podněcuje mládež, aby vyjádřila své názory na současné dění v Evropě. Ale i přes multimediální a literární zaměření, je projekt eljub E-Book Woche místem, kde nechybí zábava, volnočasové sportovní a kulturní aktivity, představení regionální kuchyně pro ostatní účastníky a mnoho dalšího.

 

A jak se studenti na toto setkání mohou dostat?

Kraj Vysočina spolu s kraji Jihomoravským a Jihočeským vysílají každoročně na toto setkání výherce nebo účastníky krajských kol olympiád v německém jazyce. Stačí tedy zápal pro němčinu a chuť stát se součástí projektu a zájem vyjádřit své myšlenky během jednoho nezapomenutelného mezinárodního týdne nabitého zábavou i poučením.

 

Projekt Eljub, finančně podpořený z evropského programu Erasmus+, organizuje Dolnorakouský zemský úřad pro mládež a spolek pilgern & surfen melk. Kraj Vysočina je partnerem projektu již od roku 2014 a společně s Jihomoravským a Jihočeským krajem již vyslal na toto setkání na 34 českých studentů. Někteří na setkání jezdí i opakovaně a mnohdy zůstanou a pokračují jako doprovod skupin nebo se stanou součástí přípravného týmu.

 

Všechny knihy E-book z předchozích let naleznete na webu: www.eljub.eu  • Jana Čermáková, odbor školství, mládeže a sportu
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 28.6.2019 / 28.6.2019

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro obce > Metodická pomoc obcím > Tajemnící obecních úřadů

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze