Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Ředitel Krajského úřadu Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Kraj Vysočina ocenil talentované žáky

Kraj Vysočina ocenil talentované žáky
Konec školního roku je každoročně příležitostí, kdy Kraj Vysočina oceňuje talentované žáky základních, středních a uměleckých škol. Pro aktuální školní rok obdrží odměnu ve formě stipendia 91 žáků z celkového počtu 207 navržených jmen. „Pro žáky základních škol máme připravenou jednorázovou částku 1 000 korun, středoškoláci dostávají částku dvojnásobnou, tedy 2 000 korun. Navíc deset talentů obdrželo celoroční desetiměsíční stipendium,“ informovala krajská radní pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová. Cenu hejtmana Kraje Vysočina - nejvyšší studijní ocenění také spojené s finanční odměnou – obdrželi letos čtyři výjimečné talenty, a to akordeonistka Kristina Veletová, budoucí architektka Michaela Boháčková, přírodovědný talent Martin Schmied a kickboxerka Natálie Králová.
 

 
 

Stipendia pro nadané žáky jsou každoročně udělovány v pěti kategoriích – humanitní obor, umělecký obor, technický obor, přírodovědný obor a sportovní obor, výjimečné talenty se pak navíc mohou pyšnit Cenou hejtmana Kraje Vysočina.

  

Humanitní obor

základní školy

Jméno

Navrhující organizace

Martin Kunc

Gymnázium Žďár nad Sázavou

Blanka Rousová

Biskupské gymnázium Žďár nad Sázavou

Natália Zvancigerová

Gymnázium Havlíčkův Brod

Aneta Glattová

Gymnázium Havlíčkův Brod

Jana Chvátalová

Základní škola Nížkov


střední školy

Jméno

Navrhující organizace

Adam Urban

Gymnázium Třebíč

Adéla Pivničková

Biskupské gymnázium Žďár nad Sázavou

Jáchym Šidlák

Gymnázium Havlíčkův Brod

Michal Domkář

Gymnázium Havlíčkův Brod

Filip Tobolka

Gymnázium a SOŠ Moravské Budějovice

Naďa Kaňková

Gymnázium Žďár nad Sázavou

Markéta Velková

Gymnázium Třebíč

Martin Toman

Gymnázium Havlíčkův Brod

Barbora Míková

Gymnázium a OA Pelhřimov

Sara Szczyrbová

Gymnázium a OA Pelhřimov

 

Umělecký obor

základní školy

Jméno

Navrhující organizace

Michaela Šrámková

ZUŠ J. V. Stamice Havlíčkův Brod

Kristina Veletová

ZUŠ J. V. Stamice Havlíčkův Brod

Liliana Beránková

ZUŠ J. V. Stamice Havlíčkův Brod

Miroslav Kružík

ZŠ a MŠ Velká Losenice

Jitka Musílková

ZUŠ J. V. Stamice Havlíčkův Brod

Vojtěch Čermák

ZUŠ J. V. Stamice Havlíčkův Brod

Filip Lacina

ZŠ a MŠ Velká Losenice

Petra Zajíčková

ZUŠ J. V. Stamice Havlíčkův Brod

Kateřina Zachová

ZUŠ Jihlava

Adéla Vidovičová

ZUŠ G. Mahlera Humpolec


střední školy

Jméno

Navrhující organizace

Markéta Vodrážková

Konzervatoř P. J. Vejvanovského Kroměříž

Anna Zajíčková

ZUŠ J. V. Stamice Havlíčkův Brod

Klára Zachová

ZUŠ Jihlava

Cai Yang

ZUŠ J. V. Stamice Havlíčkův Brod

Zuzana Kruntorádová

ZUŠ J. V. Stamice Havlíčkův Brod

Martin Humpolák

SUPŠ Jihlava-Helenín

Jindřich Macek

ZUŠ J. V. Stamice Havlíčkův Brod

Martina Koumarová

OA a HŠ Havlíčkův Brod

Jan Novotný

ZUŠ J. V. Stamice Havlíčkův Brod

Tereza Zelená

SŠ gastronomická A. Kolpinga


Technický obor

základní školy

Jméno

Navrhující organizace

Vojtěch Burian

ZŠ Žďár nad Sázavou, Komenského 2

Eduard Dítě

ZŠ Žďár nad Sázavou, Komenského 2

Tomáš Drdla

ZŠ Žďár nad Sázavou, Komenského 2

Tomáš Jeřábek

ZŠ Žďár nad Sázavou, Komenského 2

Tomáš Smolík

ZŠ Žďár nad Sázavou, Komenského 2

Jan Topinka

ZŠ Žďár nad Sázavou, Komenského 2


střední školy

Jméno

Navrhující organizace

Maria Šimůnková

Gymnázium Havlíčkův Brod

Jan Šimůnek

Gymnázium Havlíčkův Brod

Eva Floriánová

Střední škola stavební Třebíč

Michaela Boháčková

SPŠS ak. St. Bechyně, Havlíčkův Brod

David Svoboda

SPŠ a SOU Pelhřimov

Jindřich Dítě

VOŠ a SPŠ Žďár nad Sázavou

Lukáš Nevrkla

SPŠ Třebíč

Jakub Svoboda

Gymnázium Třebíč

Ondřej Vavera

VOŠ a SPŠ Žďár nad Sázavou

Matouš Adamec

SPŠS ak. St. Bechyně, Havlíčkův Brod


Přírodovědný obor

základní školy

Jméno

Navrhující organizace

Martin Kosprd

Gymnázium Havlíčkův Brod

Matěj Ságl

Gymnázium Jihlava

Daniela Kostková

Gymnázium Bystřice n. P.

Jonáš Venc

Gymnázium Havlíčkův Brod

Tomáš Bořil

Gymnázium Žďár nad Sázavou

Martin Šikula

ZŠ Žďár nad Sázavou, Švermova

Matylda Mužátková

ZŠ a MŠ Bohdalov

Petr Musil

Gymnázium Žďár nad Sázavou

Adam Studený

ZŠ Náměšť n. O., Husova 579

Robin Řádek

ZŠ Svratka


střední školy

Jméno

Navrhující organizace

Matěj Doležálek

Gymnázium dr. A. Hrdličky Humpolec

Martin Schmied

Gymnázium Jihlava

Jitka Waldhauserová

Gymnázium Jihlava

Jan Černý

Biskupské gymnázium Žďár nad Sázavou

Vít Pavlík

Gymnázium Havlíčkův Brod

Anna Boháčová

Gymnázium Chotěboř

Anna Křečková

Gymnázium Žďár nad Sázavou

Eva Feldbabelová

Katolické gymnázium Třebíč

Martin Zimen

Gymnázium Jihlava

Richard Mittner

Gymnázium Třebíč


Sportovní obor

základní školy

Jméno

Navrhující organizace

Michala Illeková

Gymnázium Bystřice n. P.

Natálie Králová

ZŠ Hradecká, Telč

Rudolf Jun

Gymnázium Chotěboř

Tomáš Pikart

ZŠ TGM Třebíč, Komenského nám. 61/6

Jolana Hradilová

Gymnázium V. Makovského Nové M. n. M.

Kristýna Zedníčková

ZŠ TGM Třebíč, Komenského nám. 61/6

Zuzana Stoklasová

Gymnázium V. Makovského Nové M. n. M.

Tomáš Trnka

ZŠ a MŠ Šlapanov

Libor Domkář

ZŠ a MŠ Šlapanov

Lara Doležalová

ZŠ Třebíč, Týnská


střední školy

Jméno

Navrhující organizace

Marek Pochtiol

Spolek Trial klub Žižkovo Pole

Marek Totušek

ZJ Sokol Bystřice n. P.

Šimon Mareček

Gymnázium V. Makovského Nové Město na Moravě

Jonáš Mareček

Sportovní klub Nové Město na Moravě

Alžběta Pečínková

SZŠ a VOŠZ Žďár n. Sázavou

Klára Bažoutová

Gymnázium Chotěboř

Marcel Albini

SZŠ a VOŠ Havlíčkův Brod

Veronika Macková

Gymnázium V. Makovského Nové Město na Moravě

Tomáš Kříž

SPŠ Třebíč

Ondřej Mastný

Gymnázium Jihlava


Nominace na Cenu hejtmana Kraje Vysočina 2019:       

Jméno

Navrhující organizace

Zdůvodnění

Obor

Kristina Veletová

Základní umělecká škola J. V. Stamice

Havlíčkův Brod

Akordeonistka s vynikajícím talentem, držitelka 8. prvních míst z mezinárodních soutěží

hra na akordeon

Michaela Boháčková

SPŠS  ak. Stanislava Bechyně Havlíčkův Brod

Nadaná žákyně v oblasti architektury a stavebnictví. Vítězka soutěže Studentský projekt Stavba Vysočiny 

architektura

Martin Schmied

Gymnázium Jihlava

Talentovaný student v oboru přírodovědném v oboru fyzika a astronomie

fyzika, astronomie

Natálie Králová

ZŠ Hradecká Telč

Talentovaná kickboxerka, v mladších žákyních  vybojovala 1. místo na Mistrovství světa  v Itálii

sport, Kickbox


talent

talent

talent

  • Karolina Smetanová, odbor školství, mládeže a sportu
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 27.6.2019 / 27.6.2019

 

Cesta: Titulní stránka > Ředitel Krajského úřadu

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze