Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

LIGHTHOUSE ACCELERATOR: nový akcelerační program na podporu technologických startupů

a
Do konce července se lze přihlásit do nového akceleračního programu Lighthouse accelerator, který je primárně zaměřen na podporu mimopražských startupů ve fázi nápadu nebo prototypu. Vybraným začínajícím podnikatelům bude v rámci programu poskytnuta počáteční investice až do výše 200 000 €.
 

 
 

Lighthouse Ventures, investiční ford  s kapitálem ve výši 23 mil. EUR, zaměřující se na technologické firmy v počáteční fázi poskytne v rámci programu Lighthouse Accelerator v průběhu pěti let podporu cca 40 startupům z celé České republiky. Jedná se o podporu nejen finanční, v první fázi až 200 000€, v případě slibného rozvoje navazující investice ve výši až 1 000 000 €, ale také odbornou ve formě mentoringu, workshopů, propojení s potenciálními zákazníky apod., a to díky široké síti kontaktů a zkušeností mezinárodního týmu partnerů, mentorů a poradců.


Lighthouse Accelerator je primárně zaměřen na technologické startupy ve fázi nápadu nebo prototypu. Preferovanými oblastmi podnikání jsou virtuální realita, biotechnologie, umělá inteligence, kybernetická bezpečnost, internet věcí nebo chytrá doprava. Vybraný startup si během akceleračního programu projde několika koly – definicí produktu a konkurenční výhody, komunikací se zákazníky a obchodními partnery, vývojem beta verze a na závěr prezentací investorům. Lighthouse Ventures poskytne počáteční investici až do výše 200 000 €.  Pokud se startupu bude dařit, můžete získat navazující investici až do výše 1 000 000 EUR.

Přihlásit se je možné do konce července 2019 na https://lhv.eu.com/lighthouse-accelerator-batch-i/. Akcelerační program bude spuštěn během září a trvat bude 3 až 6 měsíců podle potřeby konkrétního startupu.  


Více informací na https://lhv.eu.com/ nebo také na https://www.forbes.cz/stat-pomuze-startupum-penize-budou-rozdelovat-dva-nove-fondy/.


Zdroj: https://lhv.eu.com/ 
Zodpovídá: Ing. Ivona Hájková
Vytvořeno / změněno: 17.6.2019 / 17.6.2019 | Zveřejnit od-do: 17.6.2019-12.8.2019
Informace jsou aktuální

 

Cesta: Titulní stránka

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze