Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Kraj Vysočina obhájil druhé místo v Turnaji 6 regionů

Pátý ročník fotbalového turnaje pro 15-16 leté žáky se uskutečnil 12. – 13. 6. 2019 v Dolním Rakousku v perfektním prostředí Sportschule Lindabrunn. Tento sportovní areál, spravovaný rakouskou fotbalovou asociací, je určen pro soustředění národních či ligových týmů. Mladí hráči tedy měli příležitost okusit zázemí 6 fotbalových hřišť, skvělého cateringu i ubytování.
 

 
 

Turnaje 6 regionů se zúčastnilo pouze 5 regionů (Dolní Rakousko, Vídeň, Kraj Vysočina, Jihomoravský a Jihočeský kraj), tým z Horního Rakouska se na poslední chvíli omluvil. Z původně zamýšlených 2 herních skupin se nakonec hrálo systémem „každý s každým“. V horkém a slunečném počasí si nejlépe vedl tým z Jihočeského kraje a obhájil loňské vítězství. Kraj Vysočina se radoval z druhého místa. Třetí se umístilo družstvo z kraje Jihomoravského. Dolní Rakousko obsadilo místo čtvrté a Vídeň páté.

V předvečer fotbalových zápasů měli hráči možnost seznámit se navzájem při sportovních dovednostních soutěžích, kde mohli okoukat kvality soupeřů. Cílem těchto neformálních setkání je navodit mezi hráči přátelskou atmosféru, lépe se poznat a procvičit si němčinu nebo angličtinu.

Turnaj je praktickým výsledkem spolupráce všech zmíněných regionů v oblasti vzdělávání, výchovy, mládeže a sportu a podporuje neformální spolupráci žáků, navazování mezinárodních kontaktů a odstranění ostychu a bariér při používání cizích jazyků.

Pořadatelem dalšího ročníku turnaje bude v červnu 2020 Kraj Vysočina.

 

Konečné výsledky turnaje:

1.      Jihočeský kraj

2.      Kraj Vysočina

3.      Jihomoravský kraj

4.      Dolní Rakousko

5.      Vídeň

fotbal

  •  Jana Čermáková,  odbor školství, mládeže a sportu
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: tisk@kr-vysocina.cz

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 14.6.2019 / 14.6.2019

 

Cesta: Titulní stránka

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze