Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Rakouský velvyslanec Alexander Grubmayr navštívil Telč

Rakouský velvyslanec Alexander Grubmayr navštívil Telč
Kraj Vysočina hostil další návštěvu z diplomatických kruhů, a to konkrétně velvyslance Rakouské republiky Alexandra Grubmayra, který v tomto týdnu zavítal do historického města Telč. Velvyslanec Grubmayr Vysočinu navštívil oficiálně vůbec poprvé od svého jmenování do funkce v únoru 2016. Po přijetí na radnici a diskusi se starostou města Romanem Fabešem a členy Rady Kraje Vysočina Janou Fischerovou a Janem Hylišem se společně přesunuli do Univerzitního centra Telč, které spravuje brněnská Masarykova univerzita. Zde se velvyslanec seznámil s přeshraničními projekty Kraje Vysočina v oblasti dopravy a mobility i společnými aktivitami univerzitního centra a Dunajské univerzity v Kremži zastoupené profesorem Christianem Hanusem.
 

 
 

„I přesto, že Vysočina nemá s Rakouskem přímé hranice, je vzájemná spolupráce s rakouskými partnery velmi intenzivní. Zejména v oblasti kultury se ve spolupráci s naším partnerským regionem Dolním Rakouskem podařilo zrealizovat mnoho zajímavých výstavních projektů,“ řekla náměstkyně hejtmana pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu a mezinárodních vztahů Jana Fischerová a zároveň připomněla zatím největší společný projekt Dolnorakouskou zemskou výstavu, která se v roce 2009 vedle dolnorakouských měst Horn a Raabs konala také v Telči. Jana Fischerová také zmínila působení Kraje Vysočina v Evropském regionu Dunaj Vltava, jenž sdružuje sedm partnerských regionů z Česka, Rakouska a Německa.


Starosta města Roman Fabeš mimo jiných témat stručně shrnul aktivity regionu v oblasti podpory cyklodopravy a snahy provázat cyklostezky na obou stranách hranice. „Naším cílem je přilákat rakouské turisty dále do našeho regionu, aby jejich cesta nekončila v jihočeských Slavonicích, ale měli důvod zajet také k nám do Telče nebo až do Jihlavy,“ přiblížil starosta Fabeš.

Po krátké prohlídce města a zámku zamířil velvyslanec Grubmayr do Univerzitního centra Telč, kde se například dozvěděl o společných projektech s Dunajskou univerzitou v Kremži. Jak přiblížil ředitel centra Jaroslav Makovec, jedná se o projekt mezinárodní školy Scola Telcz a také aktivity Univerzity třetího věku Masarykovy univerzity v projektu Celoživotní vzdělávání bez hranic.


radnice

UCT

 

Rakouský velvyslanec Alexander Grubmayr navštívil Telč

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 15.5.2019 / 15.5.2019

 

Cesta: Titulní stránka

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze