Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Muzea a galerie budou mít otevřeno i v pozdních hodinách. V pátek začíná jubilejní Festival muzejních nocí

Od pátku 17. května až do soboty 8. června bude v muzeích a galeriích napříč Českou republikou probíhat už 15. ročník Festivalu muzejních nocí. Muzejní a galerijní noci, to jsou mimo jiné komentované prohlídky stávajících výstav, přednášky, divadelní představení, filmy a mnoho dalších aktivit, ke spolupráci jsou každoročně oslovovány divadelní a hudební soubory, řemeslníci, výtvarníci nebo správci památkových objektů. Do Festivalu muzejních nocí 2019 se také v letošním roce zapojí všechny sbírkotvorné organizace zřizované Krajem Vysočina.
 

 
 

„Zapojení se do Festivalu muzejních nocí je pro renomované organizace otázka prestiže. Pro menší, nově vznikající či úzce zaměřené organizace pak možnost, jak na sebe upoutat pozornost a oslovit širokou veřejnost. Ze společné propagace a podpory profitují nejen organizace, ale rovněž návštěvníci, kterým se nabízí netradiční a nevšední kulturní zážitky v netradiční dobu,“ zve na festival Jana Fischerová, náměstkyně hejtmana pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu a mezinárodních vztahů. Kompletní přehled přihlášených subjektů z Vysočiny a rovněž z celé České republiky i další zajímavé informace k festivalu jsou k dispozici na webových stránkách Asociace muzeí a galerií České republiky.


Národní zahájení Festivalu muzejních nocí 2019 proběhne v pátek 17. května v Muzeu Karlovy Vary, příspěvkové organizaci Karlovarského kraje. Jejím pořadatelem je Asociace muzeí a galerií České republiky, z. s., Asociace krajů České republiky, Karlovarský kraj a statutární město Karlovy Vary.

 

Festival muzejních nocí se koná za finanční podpory Ministerstva kultury a navazuje na Mezinárodní den muzeí, který od roku 1977 každoročně připadá na 18. května.


Festival muzejních nocí 2019 v muzeích a galeriích zřizovaných Krajem Vysočina:

 

  • 17. 5. 2019 Pelhřimovská muzejní noc, Muzeum Vysočiny Pelhřimov, příspěvková organizace
  • 24. 5. 2019 Třebíčská muzejní noc, Muzeum Vysočiny Třebíč, příspěvková organizace 
  • 31. 5. 2019 Muzejní a galerijní noc, Horácká galerie v Novém Městě na Moravě
  • 31. 5. 2019 Muzejní noc, Muzeum Vysočiny Havlíčkův Brod, příspěvková organizace, a Galerie výtvarného umění v Havlíčkově Brodě ve spolupráci s Krajskou knihovnou Vysočiny 
  • 7. 6. 2019 Muzejní a galerijní noc 2019, Muzeum Vysočiny Jihlava, příspěvková organizace, a Oblastní galerie Vysočiny v Jihlavě  • Lenka Novotná, odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu 
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 15.5.2019 / 15.5.2019

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze