Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Finance Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Martin Kukla: Vysočina je lídrem v investicích

TR
Z informací připravených v souvislosti s uzavíráním hospodaření za rok 2018 vyplynulo, že 34 % veškerých výdajů Kraje Vysočina, tedy více než třetina krajského rozpočtu, bylo směřováno do konkrétních investic – staveb, technických zhodnocení, rekonstrukcí a modernizací.
 

 
 

„Pro zjištění míry investování jsme celkové výdaje očistili o tzv. přímé výdaje ve školství, což jsou prostředky na platy pedagogických a nepedagogických pracovníků regionálního školství. O těchto penězích nemůže kraj prakticky rozhodovat, jsou předem určeny na stanovený účel a jsou kryty státní dotací,“ uvedl náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast ekonomiky a majetku Martin Kukla. Příznivá vysoká míra investování je u Kraje Vysočina dlouhodobý trend a kraj je v této oblasti na špici mezi ostatními kraji.


O rok dříve kapitálové výdaje Kraje Vysočina tvořily 30 % krajských výdajů, v roce 2016 to bylo 26 % a v roce 2015 to bylo shodných 34 %.

Aktuální vysoká čísla vlastních investic Kraje Vysočina dokládají plnění priorit současného vedení. „V roce 2018 byl ze strany Vysočiny enormní zájem zhodnotit maximálně svůj majetek. Nejvíce je to vidět na rekonstruovaných silnicích, na nových pavilonech krajských nemocnic, na moderních učebnách středních škol, ale i na moderních technologiích šetřících provozní výdaje veřejných budov, kde bylo třeba zásadních zásahů do elektroinstalací, vodovodů, rozvodů,“ popisuje Martin Kukla.


Více informací a zajímavostí o hospodaření Kraje Vysočina v příloze dubnových novin Kraj Vysočina ZDE.

 

FOTO: Dětský pavilon Nemocnice Nové Město na Moravě

NMNM

  • tisk@kr-vysocina.cz

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 2.5.2019 / 2.5.2019

 

Cesta: Titulní stránka > Finance

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze