Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Ředitel Krajského úřadu Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Vysočina zveřejnila první službu na Portál občana

Vysočina zveřejnila první službu na Portál občana
Od roku 2015 mohou stavebníci, kteří plánují výstavbu na území Kraje Vysočina, využít bezplatnou on-line službu, která umožňuje hromadné podání žádostí o vyjádření k existenci technické infrastruktury všem dotčeným vlastníkům a provozovatelům technických sítí v místě plánované stavby na celém území Kraje Vysočina. Služba tak výrazně zjednoduší a především urychlí některé administrativní záležitosti související s výstavbou. Podle informací hejtmana Kraje Vysočina bylo v rámci této služby za dobu její existence vydáno už téměř 63,5 tisíce žádostí.
 

 
 

Služba byla až do 1. 4. 2019 přístupná z webových stránek Kraje Vysočina, dnešním dnem ji v nabídce najdou i uživatelé Portálu občana pod názvem Žádost o vyjádření k existenci technické infrastruktury – Kraj Vysočina. Integrace služby s Portálem občana umožňuje využití identifikačních služeb občanů prostřednictvím Národního bodu pro identifikaci a autentizaci. V praxi to znamená, že občanovi stačí použít elektronickou občanku a po přihlášení do systému a vyplnění příslušných údajů bude automaticky vygenerována a rozeslána žádost o vyjádření vlastníkům infrastruktury vedené v zastavovaném území.  Žádost má samozřejmě oficiální charakter, je na ni odpovězeno podle volby uživatele mailem nebo písemně dle zvyklosti fungování úřadů,popsal jednoduchý proces hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.

 

Jen během loňského roku bylo podáno prostřednictvím služby téměř 21 tisíc žádostí. Ze statistik Kraje Vysočina například vyplývá, že nejvíce žádostí je prostřednictvím služby generováno v únoru a březnu.

Služba Žádost o vyjádření k existenci technické infrastruktury – Kraj Vysočina byla na Portál občana umístěna v den zahájení 22. ročníku konference Internet ve státní správě a samosprávě v Hradci Králové.


Portálhejtman

  • Klára Jiráková, odbor informatiky
    Krajský úřad Kraje Vysočina

 

Statistika

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 1.4.2019 / 1.4.2019

 

Cesta: Titulní stránka > Ředitel Krajského úřadu > Aktuální téma

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze