Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Kultura a památky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Muzeum Vysočiny Havlíčkův Brod

 

 
 

Jaký byl rok 2018 z pohledu Muzea Vysočiny Havlíčkův Brod rokem?

 

Vydatný a hektický. Muzeum má od srpna nového ředitele a dva nové odborné pracovníky. Kolegové zpracovávali tisíce kusů sbírkových předmětů, a přesto se snažili, aby činnost muzea byla pořád vidět. Když vzpomenu množství akcí (muzejní noc, oslavy výročí republiky, tavba v peci, DOA, přednášky, semináře a procházky s komentářem,...), tak v tomto směru jsme uspěli.


muezujní noc100 let 


Která výstava/akce vzbudila mezi návštěvníky největší ohlas?


 28


Určitě třetí pokračování sklářské pece. Plánovali jsme událost loni ukončit, ale veřejnost odmítla. Pokračujeme tedy dále. Velmi se také povedla Muzejní noc na téma první republiky a Otakara Štáfla coby "předskokan" nejvýznamnější akce loňska - rekonstrukce vyhlášení republiky 28. 10. v Havlíčkově Brodě. Tehdy se na náměstí i přes nepřízeň počasí sešly stovky lidí. Sami bychom to ale nezvládli, moc nám pomohla spousta nadšených dobrovolníků a také Vysočina Tourism. A to mluvím jen o akcích, například výstavy o Otakaru Štáflovi a k výročí republiky se také setkaly s úspěchem.
 Co zajímavého připravujete pro rok 2019?

 

Viditelná práce budou výstavy, akce a přednášky (a velmi přitažlivé) - šedesátka Radomíra Dvořáka, 100 let skautingu v Havlíčkově Brodě nebo život, dílo fotografa Otto Frause, tavba v peci, DOA a další procházky po historii továren ve městě. Přesto větší část úsilí budeme věnovat projektu Sklářství na Vysočině, který vyvrcholí v roce 2020. A to se návštěvníci opravdu mají na co těšit.

 

 

Na co - kterou výstavu/projekt se těšíte nejvíce Vy osobně? Vaše očekávání, přání.

 

Každá z plánovaných výstav bude jedinečná, ale rád bych přiblížil výstavu fotografa Otto Frause coby výsledek muzejního bádání posledních let. Přišel jsem na něj v době psaní publikace Konec 2. světové války na Havlíčkobrodsku a pomalu odkrýval jeho obdivuhodný život a dílo. Takový objev si nemůžu nechat pro sebe a na podzim jej představíme veřejnosti dlouhou výstavou. Spousta lidí zná a obdivuje jeho práci, ale konečně si ji spojí s jeho osobou. A to je nejlepší pomník, který mu můžeme postavit.

 

 

Na otázky odpovídal: Mgr. Michal Kamp, ředitel Muzea Vysočiny Havlíčkův Brod, příspěvkové organizace, http://www.muzeumhb.cz


 
Zodpovídá: Veronika Landsmanová
Vytvořeno / změněno: 22.1.2019 / 22.1.2019
Informace vyžadují kontrolu

 

Cesta: Titulní stránka > Kultura a památky > Památky

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze