Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Nejvyšší ocenění Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Petr Ryška

Petr Ryška
Oceněn v roce 2018.
 

 
 

Pro Petra Ryšku je celoživotním posláním pozvednutí jihlavského i celonárodního sportu. Dovedl desítky plavců z Vysočiny do reprezentace a stará se o zázemí sportovců jako funkcionář.


Jihlavský rodák Petr Ryška se plavání věnoval od mládí jako reprezentant ČR, později soustředil svoji pozornost i na další sporty, především horolezectví. Po absolvování fakulty tělesné výchovy se profesně upsal převážně sportu jako trenér a funkcionář.

Dovedl několik desítek plavců z Vysočiny do reprezentace ČR, čtyři roky byl také hlavním trenérem juniorské reprezentace ČR a jedenáct let působil v realizačních týmech plaveckých reprezentací ČR dospělých i juniorů. Ti nejlepší z jeho svěřenců přivezli medaile z mistrovství Evropy či se zúčastnili olympijských her.

Jako funkcionář se zasloužil o rozvoj plavání v Jihlavě a na Vysočině, když zřídil Krajské centrum plavání, a také se přičinil o zřízení sportovní třídy na gymnáziu v Jihlavě. Je zakladatelem a ředitelem každoročních velkých mezinárodních závodů Axis Cup. V minulosti byl vyhlášen nejlepším trenérem Jihlavska i Kraje Vysočina a obdržel také ministerské ocenění za vynikající reprezentaci vlasti a ocenění Kraje Vysočina za přínos pro sport i Cenu města Jihlavy.

Petr Ryška v současnosti předsedá Českému svazu plaveckých sportů a je také členem Výkonného výboru ČOV. Od roku 2017 působí na pozici hlavního trenéra Jihlavského plaveckého klubu AXIS.


 
Zodpovídá: Mgr. Ondřej Rázl
Vytvořeno / změněno: 16.1.2019 / 16.1.2019

 

Cesta: Titulní stránka > Nejvyšší ocenění Kraje Vysočina > Osobnosti oceněné skleněnou medailí

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze