Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro obce kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Petr Mejzlík

Petr Mejzlík
Oceněn v roce 2018.
 

 
 

Petr Mejzlík má na svém kontě nespočet sportovních úspěchů v triatlonu a kvadriatlonu v řadě zemí světa. Po celou dobu závodí pod hlavičkou domovského oddílu Třebíče.

 

Petr Mejzlík začínal se sportem v deseti letech v oddíle sportovní gymnastiky. Nejlepších sportovních výsledků dosáhl v kvadriatlonu, ve kterém závodí od roku 2003. V letošním roce zahájil v triatlonu a kvadriatlonu svoji 30. sezónu. V těchto odvětvích dosáhl významných úspěchů na závodech doma i v zahraničí, závodil například v Izraeli, Kanadě, Norsku, Sardinii, Maďarsku, Slovensku, Dánsku, Anglii, Španělsku, Německu, Chorvatsku, Polsku, Rakousku nebo Egyptě.

V minulých letech se stal v kvadriatlonu ve svých kategoriích osmkrát mistrem světa, dvakrát mistrem Evropy, třikrát mistrem ČR a pětkrát zvítězil ve Světovém poháru. Vedle toho se několikrát stal i vicemistrem světa, Evropy a ČR.

V triatlonech v Českém poháru a v dlouhých triatlonech prestižní série Ford Czech Tour v letech 2014 až 2017 získal celkově v kategorii nad 50 let druhé místo.

Za jeden z jeho největších úspěchů vůbec lze považovat zisk prvního titulu mistra světa v německém Cottbusu v roce 2004 a z poslední doby první místa na závodech Israman 2016 v izraelském Eilatu a na Sardinii v half ironmanovi v polovině dubna 2016. V roce 2017 vybojoval druhé místo na Mistrovství světa v dlouhém kvadriatlonu a v Egyptě na Sahl Hasheesh Triathlon získal třikrát první místo a jedno druhé místo.

Za svoje výsledky byl v minulosti pětkrát vyhlášen nejlepším seniorským sportovcem Kraje Vysočina. Vedle toho se stal šestkrát sportovcem okresu Třebíč a v posledních čtyřech letech nejlepším seniorským sportovcem Třebíče.

Petr Mejzlík od počátku své triatlonové závodní kariéry závodil a závodí pod hlavičkou Třebíče.


 
Zodpovídá: Mgr. Ondřej Rázl
Vytvořeno / změněno: 16.1.2019 / 16.1.2019

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro obce > Metodická pomoc obcím > Tajemnící obecních úřadů

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze