Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Nejvyšší ocenění Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Zdeněk Martínek

Zdeněk Martínek
Oceněn v roce 2018.
 

 
 

Speciální pedagog a etoped Zdeněk Martínek je uznávaným odborníkem na problematiku agresivity a šikany.

 

V roce 1991 nastoupil Zdeněk Martínek do pedagogicko-psychologické poradny v Pelhřimově jako speciální pedagog. Zpočátku se věnoval zejména diagnostice a nápravě specifických poruch učení, byl u založení prvních dyslektických tříd v Pelhřimově a Humpolci, řadě dětí s dyslexií pomohl zvládnout úskalí základní, střední, ale i vysoké školy. Pro tyto děti vytvořil speciální čítanku, která je dodnes velmi žádaná mezi učiteli základních škol i rodiči.

Postupem času se začal více věnovat problematice poruch chování. V poradně zastával a dosud zastává pozici metodika prevence. Spolupracuje se školními metodiky prevence, podílí se na jejich vzdělávání, ale také na vzdělávání pracovníků poraden a speciálněpedagogických center, pracovníků sociálně-právní ochrany dětí, trenérů sportovních oddílů nebo policistů pracujících s mládeží v Kraji Vysočina.

Zdeněk Martínek se stal uznávaným odborníkem na problematiku agresivity a šikany. Jeho kniha „Agresivita a kriminalita školní mládeže“ již doznala druhého, rozšířeného vydání. Jeho přednášky a semináře absolvovaly bezmála tisíce učitelů a rodičů v celé republice. Jeho program pro práci s narušeným kolektivem se stal základem celonárodní strategie boje s šikanou na školách. Je členem lektorského týmu ministerstva školství „Společně proti šikaně“.

Zdeněk Martínek je výborným kolegou a kamarádem. Nesmírně pracovitý, spolehlivý, vstřícný. Svoji náročnou práci vyvažuje působením v ochotnickém spolku Rieger v Pelhřimově. Odehrál již 36 divadelních sezón a ztvárnění jeho rolí patří k vskutku nezapomenutelným zážitkům.


 
Zodpovídá: Mgr. Ondřej Rázl
Vytvořeno / změněno: 16.1.2019 / 16.1.2019

 

Cesta: Titulní stránka > Nejvyšší ocenění Kraje Vysočina > Osobnosti oceněné skleněnou medailí

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze