Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Na školním statku v Humpolci vyrostlo Centrum zemědělského vzdělávání

Na školním statku v Humpolci vyrostlo Centrum zemědělského vzdělávání
Školní statek v Humpolci slavnostně otevře Centrum zemědělského vzdělávání. Jedná se o nové prostory v areálu v Dusilově, které budou sloužit jak pro potřeby statku, tak především pro výuku studentů humpolecké České zemědělské akademie. Stavební práce na objektech trvaly od ledna do října letošního roku. Slavnostní otevření je naplánováno na čtvrtek 15. listopadu 2018 v 11:00 hodin za účasti hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka a dalších hostů.
 

 
 

Školní statek v Humpolci společně s Českou zemědělskou akademií, jejichž zřizovatelem je Kraj Vysočina, už nyní fungují jako centrum zemědělského vzdělávání v regionu. Prostory statku se ale stále modernizují tak, aby odpovídaly požadovaným standardům pro moderní zemědělskou praxi. „Ve spodní části našeho areálu stojí nová prostorná hala, kam bychom chtěli umístit ve spolupráci s dovozci a prodejci zemědělské techniky nejmodernější stroje, které budou také k dispozici studentům. Zároveň se nám podařilo upravit stávající výcvikovou halu, kde je nová učebna a zázemí pro výuku,“ řekl ředitel Školního statku v Humpolci Jan Mácha. Stavba nové haly pro techniku o rozměrech 90,5 m x 20 m a rekonstrukce stávající výcvikové haly včetně vybudování interaktivní učebny přišly na více než 28 milionů korun.

 

Drobnochov a výkrm prasat

 

Další novou stavbou je stáj, ve které bude kromě tradičního výkrmu prasat, také drobnochov. „Chceme, aby se studenti měli možnosti seznámit také s chovem vodní a hrabavé drůbeže,“ upřesňuje ředitel Mácha. Nová hala pro výkrm prasat o rozloze přes 700 m2 pojme více než 700 kusů prasat a náklady na výstavbu dosáhly téměř 30 milionů korun. Prostory jsou připravené rovněž pro kompletní reprodukční proces prasat včetně připouštění, porodů selat a jejich následný odchov.

 

„Školní statek už dávno nejsou jen prasata a další velká hospodářská zvířata. Máme tady lamy, z menších zvířat pávy, perličky a tyto chovy rozšíříme o slepice, husy a kachny,“ dodal Jan Mácha.

 

Investoval Kraj a EU

 

Nejnovější investice v areálu školního statku v Humpolci jsou dohromady za bezmála 60 milionů korun. Investorem byl Kraj Vysočina, který na akci získal dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu.


rgb

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 13.11.2018 / 13.11.2018

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze