Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Připomenutí konce první světové války a Dne veteránů

Připomenutí konce první světové války a Dne veteránů byla 11. listopadu věnována řada pietních setkání napříč Českou republikou. Slavnostního připomenutí na jihlavském ústředním hřbitově se účastnila za Kraj Vysočina náměstkyně hejtmana Jana Fischerová.
 

 
 

„Přestože vzpomínky pomalu blednou a na některé souvislosti zapomínáme, je svoboda historicky vždy vykoupena statečností lidí, kteří se zbraní v ruce bojují proti bezpráví. Tento den upozorňuje na život válečných veteránů i na to, že bychom neměli zapomínat na ty, kteří nasazují život za uchování míru – v jakémkoli válečném konfliktu, bez ohledu na datování. Novodobými konflikty nebo mírovými misemi prošly tisíce českých vojáků, veteránů druhé světové války žije v České republice už jen několik málo stovek, uctěním a respektováním 11. listopadu prokážeme této skupině statečných lidí svou úctu,“ připomněla Jana Fischerová.


17 jmen padlých v první světové válce připomíná od 11. listopadu 2018 nový pomník v Dolní Vilímči. „Přítomnost dvou stovek místních a hostů svědčí o významnosti tohoto historického okamžiku. Pomník připomínající hrdinství a osobní oběti se stal jednou z dominant obce,“ komentoval při odhalení památníku náměstek hejtmana Pavel Franěk.

 

FOTO: Pietní akt na ústředním jihlavském hřbitově/ pomník v Dolní Vilímči


Pietní aktPietní akt


Pietní akt

  • tisk@kr-vysocina.cz

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 12.11.2018 / 12.11.2018

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze