Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

V novoměstské nemocnici naučí pomáhat Lékařům bez hranic z bezpečí domova

Nemocnice Nové Město na Moravě už 29. listopadu podpoří práci Lékařů bez hranic v projektu Missing Maps. Zorganizuje první Mapathon na Vysočině. „Týmy humanitárních organizací často působí v oblastech, pro které neexistují dostatečně podrobné mapy. Bez map přitom není možné plánovat očkovací kampaně, vyhodnocovat zdravotnická data, ani provádět epidemiologické analýzy. Proto vznikl celosvětový dobrovolnický projekt Missing Maps, ve kterém humanitární organizace společně s dobrovolníky po celém světě vytvářejí podle satelitních snímků mapy krizemi ohrožených oblastí. Dobrovolníci, ať už se nacházejí kdekoliv, mohou od svého počítače významně přispět k práci, která zachraňuje lidské životy,“ říká člen týmu Lékařů bez hranic a primář novoměstského anesteziologicko-resuscitačního oddělení Dušan Mach.
 

 
 

„Dobrovolníci z České republiky jsou hodně aktivní a odvedli mapováním spoustu užitečné práce. Jedná se často o lidi, kteří mají blízký vztah k mapám, geografii a hlavně je jim blízký pocit potřeby dělat něco pro druhé,“ dodává novoměstský lékař Dušan Mach. 

 

Mapathon je jedinečnou možností, jak se s mapováním seznámit, naučit se jej, zlepšit své dovednosti anebo pomoci ostatním, kteří se teprve učí. „Mapathon je setkání, během kterého se společně sejdeme ke zmapování jedné oblasti. V rámci setkání se mohou úplní začátečníci naučit pracovat s mapovým editorem, zkušenější se mohou rozvíjet. Na mapathonu se také dozvíte více o tom, jak přesně pracují Lékaři bez hranic s mapou oblasti, která se zpracovává,“ říká tisková mluvčí novoměstské nemocnice Tamara Pecková.

První mapathon na Vysočině se koná 29. listopadu od 18 hodin v nemocnici v Novém Městě na Moravě v zasedací místnosti pod heliportem. Účastníci musí mít vlastní notebook, ideálně s myší.

 

„Na mapathon se můžete registrovat na této adrese http://bit.ly/1MapathonVNMNM, registrace je důležitá, protože setkání bude efektivní jen při počtu maximálně 25 účastníků. V případě naplnění termínu se budeme snažit uspořádat mapathon další a pokusíme se vtáhnout do této humanitární práce z tepla domova co nejvíce dobrovolníků,“ říká Jakub Axman, dobrovolník Lékařů bez hranic, který má organizaci novoměstského mapathonu na starosti.

 


  •  Převzato od Nemocnice Nové Město na Moravě 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 8.11.2018 / 8.11.2018

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze