Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Zemědělství na Vysočině stojí na moderních provozech, technologiích a udržitelném rozvoji

zemědělství
Zemědělské družstvo Hrotovice tento týden informovalo o otevření nové haly na výkrm býků s celoroštovou podlahou. Moderní provoz s kapacitou 252 kusů si na pozvání předsedy družstva Bohumíra Hutaře prohlédl i náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast majetku a ekonomiky Martin Kukla. Družstvo hospodaří na 2800 hektarech orné půdy a zaměstnává zhruba stovku lidí především z Hrotovicka a blízkého okolí. Vysočina je stále vnímána jako zemědělský region, v poslední době maximálně využívající nejmodernější chovatelské i pěstitelské postupy a respektující šetrný přístup k přírodě.
 

 
 

Zemědělské družstvo Hrotovice dlouhodobě spolupracuje s krajskou Vyšší odbornou školou a Střední školou veterinární, zemědělskou a zdravotnickou Třebíč. „Už při první návštěvě je zřejmé, že hrotovické družstvo je soběstačná společnost, progresivně vedená a příkladně spolupracující s městem,“ uvedl po návštěvě společnosti Martin Kukla. Kromě chovu skotu, prasat, vlastní pálenice, bioplynové stanice, pěstování obilovin, okopanin atd. bude už zanedlouho družstvo zahajovat chov ryb. Do budoucna by v Hrotovicích rádi produkovali až 40 tun ryb ročně, zaměří se především na sumečky a další trhem žádané druhy ryb.


Foto: Náměstek hejtmana Martin Kukla při prohlídce nové haly ZD Hrotovice/ Martin Kukla a Bohumír Hutař/ Pálenice ZD Hrotovice

ZD HrotoviceZD HrotoviceZD Hrotovice

  • tisk@kr-vysocina.cz

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 7.11.2018 / 7.11.2018

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze