Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Výstava fotografií: Kouzlo tance v každém věku

Vernisáž
Fotografie Milana Šustra zachycující nácvik i samotné taneční mezigenerační představení festivalu Korespondance jsou nyní k vidění v sídle Kraje Vysočina v Jihlavě. V prostorách odboru sociálních věcí bude minimálně do konce letošního roku vystaveno 35 vybraných snímků z kompletu 450 pořízených dokumentárních fotografií. Na fotografiích figuruje dvacítka tanečnic – seniorek, které během letních měsíců pod vedením mexických tanečním mistrů nastudovaly úvodní představení festivalu, jehož zakladatelkou je Marie Kinsky.
 

 
 

Marie Kinsky, stejně jako všechny tanečnice, přijala pozvání na vernisáž a setkání s autorem snímků. „Důležitý na výsledku je vždy lidský rozměr. Umění mění život. V tomto případě se podařilo propojit umění s obrovským odhodláním a ochotou našich přátel zapojit se do originálního uměleckého projektu,“ uvedla Marie Kinsky. „Původně jsem na první taneční trénink přišel udělat obvyklou dokumentaci, ve finále mě, stejně jako tanečníky, projekt uchvátil a stal jsem se jeho fanouškem,“ doplnil Milan Šustr.

 

Po letošním úspěchu mezigeneračního nastudování uměleckého projektu není vyloučeno, že podobné vystoupení bude připraveno i příští rok.


Foto: Marie Kinsky a sekční ředitel Krajského úřadu Kraje Vysočina Miroslav Březina/ Autor fotografií Milan Šustr a tanečnice z fotografií/ Momentky z vernisáže výstavy Kouzlo tance v každém věku


VernisážVernisážVernisáž

  • Stanislava Holbová, odbor sociálních věcí
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mai: tisk@kr-vysocina.cz

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 7.11.2018 / 7.11.2018

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze