Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Práce na Brněnském mostě finišují. Otevřen bude v termínu

Práce na Brněnském mostě finišují. Otevřen bude v termínu
Modernizace Brněnského mostu na silnici II/602 v Jihlavě finišuje. Do jeho zprovoznění zbývá přibližně dvacet dní a dodělat podle zástupců dodavatelské společnosti IDS – Inženýrské a dopravní stavby Olomouc zbývá zhruba 15 % celkového objemu stavebních prací. Termín zprovoznění pro veškerou dopravu na přelomu října a listopadu 2018 tak není ohrožen.
 

 
 

„Dobré počasí posledních týdnů pomohlo k bezproblémovému položení izolací. Aktuálně probíhají pokládky živic, pokračovat bude montáž zábradlí a sanace nosných konstrukcí – pilířů a mostovek,“ popisuje stav prací radní Kraje Vysočina pro oblast dopravy a silničního hospodářství Jan Hyliš. Podle jeho slov k dodržení termínů deklarovaných ve smlouvě přispělo především vysoké pracovní nasazení dodavatelské společnosti, kdy od předání stavby na Velikonoční pondělí práce na mostě nepřestaly ani o jednom víkendu.

 

V posledním říjnovém týdnu, těsně před předáním, bude na vozovku doplněno vodorovné a svislé dopravní značení a osazeno trolejové vedení pro vozy městské hromadné dopravy. I po předání mostu do předčasného užívání je počítáno s prováděním dokončovacích prací zejména pod mostním objektem, kvůli kterým už není nutno vyloučit dopravu. Dodržení termínu zprovoznění je i nadále podmíněno příznivým počasím.

Projekt s názvem II/602 Jihlava – most ev. č. 602-043 je spolufinancován z Integrovaného regionálního operačního programu.

 

irop
Související zprávy:

Rekonstrukce Brněnského mostu v Jihlavě je za polovinou. Uklizeno je po nezvaných hostech (1.8.2018) 

Práce na Brněnském mostě v Jihlavě kopírují naplánovaný harmonogram (21.6.2018)

Modernizace Brněnského mostu v Jihlavě: 700 tun visí ve vzduchu (21.5.2018) 

Rekonstrukce klíčového mostu v Jihlavě na silnici II/602. Od dubna do listopadu se průjezd Jihlavou prodlouží (19.3.2018)

Modernizace klíčového mostu v Jihlavě se blíží, Kraj Vysočina uzavře smlouvu se zhotovitelem stavebních prací (19.12.2017) 


most

most

most


  • Radek Žižka, odbor dopravy a silničního hospodářství
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 10.10.2018 / 10.10.2018

 

Cesta: Titulní stránka

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze