Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Rodinný a sociální portál

Mobilní verze webu

Týden sociálních služeb v Kraji Vysočina

"tyden socialnich sluzeb"
Pozvání náměstka Pavla Fraňka na týden sociálních služeb.
 

 
 

Vážení spoluobčané z Kraje Vysočina,

dovolte mi, abych Vás co nejsrdečněji pozval na návštěvu do libovolné sociální služby, která se nachází ve Vaší blízkosti, nebo kterou právě v tuto chvíli hledáte. V životě člověka je spousta životních situací, se kterými si nevíme rady. Ať už je to ztráta blízké osoby, onemocnění nás samotných nebo rodinného příslušníka, či řada dalších situací, na které se prostě připravit nejde, a přesto nás potkávají. Nejdřív hledáme pomoc u rodiny, známých a blízkých osob, ale potom přijde okamžik, kdy musíme vyhledat odbornou pomoc. A právě o tuto oblast mi jde v rámci mého zamyšlení.

V oblasti sociálních služeb je možné hledat široké spektrum služeb, které jsou pro veřejnost poskytovány. Ať už jsou to pobytové služby – domovy pro seniory, domovy pro osoby se zdravotním postižením, či se zvláštním režimem, či můžete vyhledat terénní a ambulantní služby. Jistě jste se již setkali s pečovatelskou službou, různými poradnami, chráněnými dílnami a řadou dalších služeb. V Kraji Vysočina je téměř 130 poskytovatelů, kteří poskytují na tři stovky sociálních služeb, a Vy máte nyní šanci některé z nich poznat.

Hlavním iniciátorem Týdne sociálních služeb České republiky se již v roce 2009 stala Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR a hlavním cílem bylo upozornit širokou veřejnost na existenci sociálních služeb v naší republice. Podle prezidenta Asociace poskytovatelů Ing. Jiřího Horeckého, PhD., MBA tento cíl zůstává i v letošním roce stejný a dodává, že je nutné představovat pravidelně spoluobčanům sociální služby, které umožňují důstojný život tisícům občanům a uživatelům těchto služeb. Nedílnou součástí Týdne sociálních služeb jsou i setkávání poskytovatelů sociálních služeb se zástupci měst, obcí, krajů i státu za účelem odborných diskuzí. Pořádá se řada konferencí, kongresů, workshopů a veletrhů sociálních služeb, výstavek, ale i neformálních setkání uživatelů sociálních služeb se širokou veřejností a rodinnými příslušníky.

V týdnu od 8. do 14. října letošního roku se tedy uskuteční již jubilejní X. ročník Týdne sociálních služeb České republiky a Kraj Vysočina nezůstane v žádném případě v pozadí všeho dění a iniciativně se do těchto aktivit zapojí. Převážná většina poskytovatelů sociálních služeb v Kraji Vysočina totiž chystá den otevřených dveří ve svých organizacích a Vy tak máte jedinečnou příležitost tyto organizace osobně navštívit.

Nevíte, kde se o výše uvedených aktivitách dozvědět? Otevřete si prosím webové stránky Kraje Vysočina (www.kr-vysocina.cz) nebo konkrétní organizace, kterou chcete navštívit a tam se dozvíte bližší podrobnosti. Návštěvníci Senior a Family pointů se o aktivitách v rámci Týdne sociálních služeb mohou dozvědět přímo na krajských pobočkách v Jihlavě, Havlíčkově Brodě, Pelhřimově, Žďáru nad Sázavou a Třebíči. Sledujte také informace na Facebooku Senior pasů - https://www.facebook.com/SeniorPasyKrajeVysocina a webových stránkách Family pointu - http://www.havlbrod.familypoint.cz/ . Za povšimnutí rovněž stojí publikace, kterou Kraj Vysočina vydal pro své občany a dá se najít na těchto stránkách: https://www.kr-vysocina.cz/vismo5/dokumenty2.asp?id_org=450008&p1=60716&id=4064568

Závěrem mi dovolte ještě jedno sdělení: velice rád se osobně zúčastním některých aktivit pořádaných v Týdnu sociálních služeb a budu velmi rád, když se zde potkáme. Můžeme potom společně diskutovat o kvalitě a potřebnosti poskytovaných sociálních služeb.

Těším se na setkání s Vámi.

Váš

Mgr. Pavel Franěk,

1. náměstek hejtmana pro oblast sociálních věci a nestátních neziskových organizací


 

Odkazy

 
Zodpovídá: Jakub Kumpa
Vytvořeno / změněno: 26.9.2018 / 26.9.2018
Informace vyžadují kontrolu

 

Cesta: Titulní stránka > Rodinný a sociální portál

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze