Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Mládež a sport

Mobilní verze webu

Lektor francouzštiny pokračuje na středních školách Vysočiny

Lektor francouzštiny pokračuje na středních školách Vysočiny
Dobře nastavená spolupráce mezi Krajem Vysočina a Jeanem Griffonem, lektorem francouzského jazyka, se zúročí i ve školním roce 2018/2019. Již třetí rok po sobě bude tento lektor působit v šesti městech na Vysočině a tak výhodu konverzačních hodin s rodilým mluvčím budou moci využít studenti gymnázií v Jihlavě, Pelhřimově, Třebíči, Humpolci, Havlíčkově Brodě a Telči. Kromě pravidelných hodin na gymnáziích bude lektor dojíždět i na ostatní školy v kraji. Tato jednorázová výuka je zajišťována přes krajskou příspěvkovou organizaci Vysočina Education.
 

 
 

Ve spolupráci s krajem a Francouzským institutem v Praze se lektor zapojil do propagace a následného výběru vhodných uchazečů o jednoleté studium na střední škole ve Francii v rámci programu „Rok ve Francii“, resp. krajské regionální odnoži „Rok v Grand Est“. Lektor se také bude nadále věnovat pravidelným setkáním nazvaným „café français“, které jsou určené pro všechny, kteří mají chuť konverzovat ve francouzštině. Lektor dodává: „Právě díky těmto setkáním poznávám nové lidi, získávám mnoho nových zajímavých kontaktů a například loňské předvánoční setkání mělo veliký úspěch.“

Volný čas věnuje lektor sebevzdělávání, a to konkrétně češtině. „Jelikož už i trochu rozumím česky, tak se mi také pomalu daří chápat českou mentalitu. Znalost vašeho jazyka mi také pomáhá v práci a v začlenění do společenského života na Vysočině. Jihlava je poměrně malé město, a tak není těžké potkat vždy někoho, koho už znám,“ říká s úsměvem Griffon. Radost mu také přináší hra pétangue, jelikož se mu podařilo zapojit se do soutěžního družstva, se kterým jezdí na turnaje v České republice i zahraničí.

Kraji Vysočina se pro školní rok 2018/2019 podařilo zajistit nejen lektora francouzského jazyka, ale i dvě lektorky jazyka německého, které prozatím budou působit pod Vysočina Education a jejich projektem BIG.


Zapojené školy – lektor FJ:

 • Gymnázium Jihlava
 • Gymnázium a Obchodní akademie Pelhřimov
 • Gymnázium Třebíč
 • Gymnázium dr. A. Hrdličky, Humpolec, Komenského 147
 • Gymnázium Havlíčkův Brod
 • Gymnázium Otokara Březiny a Střední odborná škola Telč

 


 •  Jana Čermáková, odbor školství, mládeže a sportu
  Krajský úřad Kraje Vysočina
  e-mail: tisk@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 6.9.2018 / 6.9.2018

 

Cesta: Titulní stránka > Mládež a sport

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze