Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Environmentální osvěta zaměřená na sociálně znevýhodněné

Environmentální osvěta zaměřená na sociálně znevýhodněné
V období 11. – 19. června 2018 bylo na sociální odbory obcí s pověřenými obecními úřady rozvezeno 48 repasovaných telefonů a 288 kusů krajských batohů plných materiálů a školních pomůcek souvisejících se správným tříděním a předcházením vzniku odpadů. Tyto budou předány sociálně znevýhodněným rodinám se školou povinnými dětmi. „V Kraji Vysočina se k třídění hlásí více než 82 % obyvatel. Zbývají specifické skupiny, které buď netřídí z přesvědčení, nebo řeší přednostně složité životní situace. Proto jsme část informační kampaně také v letošním roce zaměřili i na sociálně znevýhodněné,“ vysvětluje krajský radní pro životní prostředí a zemědělství Martin Hyský.
 

 
 

sociálně znevýhodněné rodiny. „Kraj spolu s kolektivními systémy na recyklaci obalů a zpětný odběr elektrospotřebičů a baterií pro ně připravil výukové a informační materiály, například sady tašek na třídění papíru, plastu, skla, repasované mobilní telefony, školní pomůcky vyrobené z recyklovaných materiálů, výtvarné pomůcky v barvách tříděných odpadů a zábavné interaktivní hry s tématikou odpadů,“ doplnil k aktivitě radní Martin Hyský. Zároveň od poloviny dubna do poloviny října běží sběrová akce s názvem „Baterkománie“, ve které soutěží 20 zapojených pověřených obecních úřadů ve sběru baterií. Vítězný úřad získá po svůj sociální projekt od kraje až 50 tisíc Kč.

 

Kraj Vysočina dlouhodobě spolupracuje s autorizovanou obalovou společností Ekokom a.s., a provozovateli systémů zpětného odběru elektrospotřebičů a baterií společnostmi Asekol a.s. a Elektrowin a.s. a Ecobat s.r.o. Základem spolupráce jsou informační aktivity a technická podpora systému nakládání s odpady. Cílem je zvýšit povědomí občanů o předcházení vzniku odpadů, správném třídění využitelných složek odpadu i zvýšení informovanosti o materiálovém využívání vytříděných odpadů tj. o výrobcích vyrobených z recyklovaných materiálů.

 

V předchozích letech byly na sociálně znevýhodněné skupiny a na neziskové organizace zaměřeny i další aktivity:

V roce 2011 se v Kraji Vysočina ve spolupráci se společností Asekol a.s. podařilo cílenou kampaní vysbírat od občanů přes 4 500 mobilních telefonů, z nichž bylo repasováno a předáno k využití 300 ks mobilů dětem v pěstounských rodinách. V roce 2013 to bylo 21 ks mobilů a 41 repasovaných počítačů neziskovým organizacím. Loni bylo ve spolupráci se sociálními odbory sedmi obcí s pověřenými obecními úřady předáno 69 kusů repasovaných smartphonů do rodin se sociálním znevýhodněním. V srpnu 2017 byl předán do využívání 100. repasovaný velký elektrospotřebič z projektu Elektrowinu „Jsem zpět“, jednalo se o opravenou pračku pro společnost Vrátka z.s. z Třebíče, zaměstnávající hendikepované občany. V posledních pěti letech kraj oceňuje finančními dary vítěze soutěže „Recyklujte s hasiči“, do které je zapojeno přes sto sborů dobrovolných hasičů z Vysočiny.

 

třídění

třídění

  • Eva Navrátilová, odbor životního prostředí a zemědělství
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 21.6.2018 / 21.6.2018

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina > Tiskové zprávy

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze