Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Vysočina slaví druhé místo v Turnaji čtyř regionů. Od vítězství dělilo tým z Vysočiny horší skóre v počtu vstřelených gólů

Vysočina slaví druhé místo v Turnaji čtyř regionů. Od vítězství dělilo tým z Vysočiny horší skóre v počtu vstřelených gólů
Už počtvrté se utkaly fotbalové týmy žáků ze čtyř regionů Česka a Rakouska o putovní pohár na Turnaji čtyř regionů. Pořadatelství se tentokrát ujal Jihomoravský kraj a v perfektně připraveném zázemí městského stadionu ve Znojmě přivítal dne 7. – 8. 6. 2018 mladé fotbalisty z Kraje Vysočina, Dolního Rakouska, Jihočeského kraje a Jihomoravského kraje. Počasí soutěži přálo, zápasy byly velmi napínavé a o vítězi rozhodovaly až výsledné počty gólů vstřelených do sítě soupeřů. Po shodném počtu bodů a remíze ve vzájemném zápase tak nakonec zvítězilo družstvo Jihočechů před týmem z Vysočiny. Na třetí místě se umístil kraj Jihomoravský a na čtvrtém místě tým z Dolního Rakouska.
 

 
 

V předvečer fotbalových klání se jako už tradičně uskutečnil animační večer pod vedením zkušených koordinátorů z centra česko-německých výměn mládeže Tandem z Plzně. Ve zhruba dvouhodinovém programu plném soutěží a různých úkolů se žáci navzájem poznávali, učili se spolupracovat v mezinárodních týmech a snažili se procvičit své znalosti němčiny nebo angličtiny. Cílem těchto večerů je zábavnou formou navázat neformální kontakt mezi žáky, podpořit jejich jazykové vzdělávání a ukázat jim význam a důležitost studia cizích jazyků.

 

Všechny zmíněné regiony budou v nastavené spolupráci v oblasti vzdělávání, výchovy, mládeže a sportu pokračovat a dvoudenní turnaj se uskuteční i příští rok, kdy bude hostitelem Dolní Rakousko.

 

Konečné umístění krajů v turnaji:

  1. Jihočeský kraj

  2. Kraj Vysočina

  3. Jihomoravský kraj

  4. Dolní Rakousko

 


4

4

4

  • Jana Čermáková, odbor školství, mládeže a sportu
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 11.6.2018 / 11.6.2018

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze