Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Dobroty z Vysočiny na Festivalu regionálních potravin v Plzni

Dobroty z Vysočiny na Festivalu regionálních potravin v Plzni
Na konci května už počtvrté přijeli na Festival Regionálních potravin Plzeňského kraje zástupci členských regionů Evropského regionu Dunaj-Vltava, aby prezentovali své regionální speciality. Nechyběl ani Kraj Vysočina s ochutnávkou slaných a sladkých pochutin, které měly u účastníků festivalu velký úspěch. Na stáncích Horní Falce, Dolního Bavorska a Jihočeského kraje měli návštěvníci možnost ochutnat jihočeské marmelády, bavorské klobásy, špekový chléb, preclíky a několik druhů piva. Kraj Vysočina nabídl chlebové placky se sýrem a cibulí, bezlepkové placky, grahamové tyčky, sušené jablečné kroužky a sladké pečivo ze sladu nebo jablek z Vysočiny.
 

 
 

„Jsem rád, že kvalitní produkty z Vysočiny mají možnost ochutnat a ocenit i lidé mimo region. Jsou totiž jednou z možných pozvánek a lákadlem k návštěvě našeho krásného kraje“, uvedl Mgr. Pavel Pacal, náměstek hejtmana pro regionální rozvoj a územní plánování.


I přes počáteční nepřízeň počasí přišlo v pátek 25. května do areálu Plzeňského pivovaru dostatek spokojených návštěvníků. Ti kromě široké nabídky regionálních produktů ocenili i doprovodný program – vystoupení českých a bavorských folklorních souborů či kuchařské show, při nichž své kuchařské umění předvedli kromě studentů gastronomických škol z Plzeňského kraje a Dolního Bavorska také regionální politici.

 

erdv

erdv

erdv

erdv


erdv

  • Ivona Hájková, odbor regionálního rozvoje
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 8.6.2018 / 8.6.2018

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze