Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Pokračují přijímací zkoušky na střední školy

Pokračují přijímací zkoušky na střední školy
Druhým termínem jednotných přijímacích zkoušek dnes pokračují přijímací zkoušky na maturitní středoškolské obory. Podle statistik Kraje Vysočina je aktuálně v devátých třídách základních škol téměř 4200 žáků, tedy zhruba o sto více než v loňském školním roce. Předpokládá se, že více než polovina z nich zkusí štěstí v minimálně jednom z nabízených přijímacích termínů,“ říká radní Kraje Vysočina pro oblast školství Jana Fialová. Přijímací zkoušky se skládají ze 70ti minutového testu z matematiky a hodinové práce z českého jazyka.
 

 
 

První termín přijímací zkoušky absolvovali zájemci o maturitní středoškolské studium už v minulém týdnu. Dnes mohou zájemci absolvovat druhý pokus. Z obou z nich se uchazečům započte lepší výsledek. Testy z povinných přijímacích zkoušek mohou školy doplnit vlastními zkouškami v období od 12. do 28. dubna. Na většině škol výsledek z jednotných přijímaček bude muset tvořit alespoň 60 procent celkového hodnocení uchazeče. Výjimkou jsou sportovní gymnázia, kde to bude 40 procent.

 

Výsledky zkoušek dostanou ředitelé středních škol vyhodnocené v pátek 27. dubna 2018. Náhradní termíny přijímaček jsou ministerstvem školství stanoveny na 10. a 11. května 2018.

 

  • Marie Šprinclová, odbor školství, mládeže a sportu
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: tisk@kr-vysocina.cz

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 16.4.2018 / 16.4.2018

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze