Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Pokračování modernizace silnice II/347 v ulici Čejovská v Humpolci

Humpolec křižovatka
Kraj Vysočina pokračuje se stavebními pracemi na II. etapě modernizace průtahu Humpolce. Od úterý 3. dubna je tak pro veškerý provoz uzavřena silnice II/347 v ulici Čejovská v Humpolci. Stavební práce budou probíhat v úseku od ulice Sluníčkova po konec města Humpolec ve směru na Světlou nad Sázavou v délce cca 360 metrů.
 

 
 

Vozovka v těchto místech dle diagnostického průzkumu vykazuje nedostatečnou únosnost s výskytem značného množství poruch, a proto dojde ke kompletní výměně konstrukčních vrstev. Úsek přímo navazuje na loňskou I. etapu rekonstrukce silnice II/347 ve stejné lokalitě, která zahrnovala úpravu ul. Čejovská v délce cca 500 metrů a vybudování nové okružní křižovatky II/347, III/34771 (směr Budíkov) a místní komunikace (směr centrum).

Stavební práce si vyžádají úplnou uzavírku od 3. 4. do 16. 7. 2018. Objízdné trasy pro vozidla do 12 tun a pro tranzitní nákladní dopravu budou vyznačeny. Objízdná trasa pro osobní dopravu povede přes Budíkov a Kejžlici, pro tranzitní nákladní dopravu pak po silnici I/34 (směr Havlíčků Brod) a po silnici II/150 (směr Světlá nad Sázavou).

Modernizovaný úsek silnice II/347 v délce jednoho kilometru je součástí širšího konceptu postupné přestavby celého silničního tahu mezi Světlou nad Sázavou, Humpolcem a dálnicí D1.

Na projekt II/347 Humpolec – ul. Čejovská, okružní křižovatka s celkovým rozpočtem téměř 28 mil. Kč kraj požádal o finanční podporu z Integrovaného regionálního operačního programu.


Foto Kraj Vysočina: Komunikace před a po úpravě

ČejovskáČejovskáokružní křižovatkalogo

  • Radek Žižka, odbor dopravy a silničního hospodářství
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: tisk@kr-vysocina.cz

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 4.4.2018 / 4.4.2018

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina > Tiskoviny kraje

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze