Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Sezóna akcí lesní pedagogiky opět začíná

Sezóna akcí lesní pedagogiky opět začíná
Ve čtvrtek 15. března zahájil krajský odbor životního prostředí a zemědělství v sídle Kraje Vysočina sérii akcí lesní pedagogiky. Ve spolupráci s Nadací dřevo pro život a jeho ředitelem Stanislavem Polákem a zástupci společnosti Kronospan Rostislavem Stráníkem a Vladimírou Popelářovou se mohli pozvaní žáci seznámit s interaktivními ukázkami činnosti lesních pedagogů. Lesní pedagogové přiblížili 26 dětem z jihlavské ZŠ Seifertova formou kvízů a interaktivních ukázek práci lesníků, kteří se starají o sběr šišek, zalesňování – výsadbu sazenic, výchovu mladých stromků formou prořezávek a probírek, oplocování listnatých dřevin z důvodu ochrany před okusem zvěře, práce s motorovou pilou nebo přibližování dříví koněm.
 

 
 

Společnost Kronospan prezentovala svou výrobu dřevěných desek, plovoucích podlah, obkladů, laminátů, obkladových panelů a OSB desek konkrétními ukázkami. Nadace dřevo pro život podporuje dřevo jako domácí obnovitelnou surovinu pro každodenní využití, a tím chrání naše neobnovitelné zdroje i pro další generace. Děti se po interaktivní přednášce rozdělily do šesti skupin a soutěžily v kresbě na dřevotřískové desky vyřezané ve tvaru jehličnatých a listnatých stromů.


Na dřevěných deskových stromcích jsme viděli namalovanou lesní zvěř, plody stromů, houby, lesní techniku a práci lesníků. Na závěr akce gesční radní odboru životního prostředí a zemědělství Martin Hyský poděkoval dětem za aktivní účast, pochválil je, že všichni chodí do lesa, neodhazují zde odpadky, vědí, co všechno se vyrábí ze dřeva a odměnil je dárky.

dřevo

dřevo

drřevo

dřevo

  • Eva Horná, odbor životního prostředí a zemědělství
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 16.3.2018 / 16.3.2018

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze