Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Aby děti nezlobily

Aby děti nezlobily
Od roku 2001 působí v Kraji Vysočina Rada dětí a mládeže kraje Vysočina, z. s., která zastřešuje 27 neziskových organizací věnujících se práci s dětmi a mládeží. Rada pomáhá svým členům zprostředkovat informace nejen mezi sebou navzájem, ale i od státních a krajských orgánů. Vedle toho poskytuje také právní servis, zvýhodněnou propagaci letních táborů nebo možnost zapojit se do různých projektů a aktivit, často spojených i s finanční podporou. V krajském rozpočtu je tento rok vyčleněno pro radu dětí a mládeže 400 000 korun.
 

 
 

„Částka by měla pokrýt alespoň částečně náklady na celoroční činnost spolku, mediální propagaci zájmových kroužků a letních táborů i spolufinancování projektů, například Mládež kraji,“ informoval Milan Kastner z krajského odboru školství, mládeže a sportu. Mezi nejvýznamnější akce, které rada každoročně pořádá, patří například VOLNÝ ČAS NENÍ NUDA – pět jednodenních akcí v jednotlivých okresech regionu, na kterých se prezentují místní volnočasové neziskovky. Akce každoročně navštíví okolo 5 000 lidí a zapojí se více než 40 organizací. Všechny rodiče jistě zaujme internetový katalog nabídky letních táborů. Na www.tabory-vysocina.cz lze najít více než 200 možností, kam poslat děti za prázdninovým dobrodružstvím. Peníze z krajského rozpočtu pomohou letos také s organizací pravidelného víkendového setkání vedoucích, kteří v našem regionu pracují s dětmi a mládeží, to se tento rok uskuteční v ekocentru Chaloupky.

Více informací o činnosti Rady dětí a mládeže kraje Vysočina, z. s., je možné najít na www.rdmkv.cz

 

O přidělení dotace na celoroční činnost Rady dětí a mládeže kraje Vysočina, z. s., bude na konci března rozhodovat krajské zastupitelstvo. 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 12.3.2018 / 12.3.2018

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze