Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Havlíčkův Brod hostil Veletrh mezinárodních příležitostí

Havlíčkův Brod hostil Veletrh mezinárodních příležitostí
Odbor školství, mládeže a sportu Kraje Vysočina ve spolupráci s Hodinou H, Zdravým krajem Vysočina a městem Havlíčkův Brod uspořádal další z Veletrhů mezinárodních příležitostí. Akci, která se konala ve čtvrtek 8. 2. 2018 v Klubu OKO, si tentokrát nenechalo ujít zhruba 200 studentů z Havlíčkova Brodu, Světlé nad Sázavou, Chotěboře a Humpolce.
 

 
 

Nejpočetnější byly skupiny studentů z brodských škol, a to z Gymnázia Havlíčkův Brod, Obchodní akademie Havlíčkův Brod, Střední průmyslové školy stavební akademika Stanislava Bechyně a Střední zdravotnické školy Havlíčkův Brod. Zapojili se však i studenti z gymnázia ze Světlé nad Sázavou, obchodní akademie v Chotěboři a ze soukromé Střední školy informatiky a cestovního ruchu SČMSD Humpolec.


Prezentace jednotlivých organizací opět probíhaly v malých diskusních skupinkách a tak mohli prezentující bezprostředně reagovat na dotazy studentů. Největší zájem vyvolali dobrovolníci z Francie a Německa, kteří si se studenty anglicky povídali o Evropské dobrovolné službě. U stánku AFS se studenti seznámili s nabídkou mezikulturních pobytů a vzdělávání. Programy pro mládež Erasmus+ představil Dům zahraniční spolupráce. Kraj Vysočina a Evropský region Dunaj-Vltava se zapojil s nabídkou mezinárodních aktivit, stipendijních programů a soutěží. Eures - Evropská síť pracovních míst, Inex-SDA – Sdružení dobrovolných aktivit a Tamjdem odpovídali na otázky ohledně brigád, dobrovolnických workcampů nebo práce v zahraniční. Záležitosti ohledně Evropské unie a evropských fondů diskutovali studenti u stánku Eurocentra Jihlava a Europe Direct Jihlava. Nechyběly ani nabídky studia v angličtině či možnosti, které se nabízejí v Rakousku a Německu.


Studenti si veletrh chválili a shodli se, že o mnoha mezinárodních příležitostech dosud neslyšeli.

Jan Šidlák (Gymnázium Havlíčkův Brod): „Zjistili jsme, kolik dalších možností se nám nabízí. Není to jen Erasmus+, se kterým můžeme během našeho studia na střední škole vycestovat. Velmi zajímavé bylo diskutovat s dobrovolníky ze zahraničí.“


S formou veletrhu byli spokojení i pedagogové, kteří studenty doprovázeli. Načerpali též mnoho užitečných informací a inspirace, jak se i oni mohou zapojit do některého z mezinárodních programů.


Další veletrhy se uskuteční ve Žďáře nad Sázavou (8. 3. 2018) a Třebíči.


veletrh

veletr

veltrh


  • Jana Čermáková, odbor školství, mládeže a sportu
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 9.2.2018 / 9.2.2018

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze