Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Kraj prodává Sanatorium Buchtův kopec. Zájemce složil jistinu

Zastupitelstvo Kraje Vysočina schválilo na svém únorovém jednání prodej areálu bývalého sanatoria Buchtův kopec v katastru Sněžného za 18,15 milionu korun. O opakovaně nabízený areál projevil zájem pouze jeden uchazeč, který Kraji Vysočina poskytl informaci, že areál do budoucna hodlá využít pro rehabilitační zdravotnický provoz a že případné opravy plánuje realizovat do tří až pěti let. Vážný zájem o koupi zájemce stvrdil zasláním jistiny ve výši 300 tisíc korun, která propadne, pokud koupi neuskuteční.
 

 
 

Kraj se nemovitosti na Buchtově kopci snaží prodat už déle než pět let. Z původně požadovaných 50 milionů korun upravil cenu v posledním kole prodeje na 18 milionů korun. Způsob dalšího využití bývalého sanatoria kraj mezi podmínky prodeje nezařadil. Nemovitosti na Buchtově kopci definitivně změní majitele po uhrazení celkové částky a zapsání změny do katastru nemovitostí.

 

Součástí bývalého sanatoria s několika pavilony ležícího v CHKO Žďárské vrchy je přibližně 19 hektarů pozemků, zčásti zalesněných. Sanatorium na Buchtově kopci s nadmořskou výškou 720 metrů bylo dokončeno v roce 1947, nejdřív sloužilo k léčbě tuberkulózy. Naposled tam byla léčebna dlouhodobě nemocných, provozovala ji krajská  Nemocnice Nové Město na Moravě. Poté, co byla léčebna dlouhodobě ztrátová, byla koncem roku 2011 uzavřena. Údržba nevyužitého areálu přijde Kraj Vysočina ročně na 1,1 milionu korun.


  • tisk@kr-vysocina.cz

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 7.2.2018 / 7.2.2018

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze