Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Kraj zaplatí víkendové spoje na železnici Moravské Budějovice – Jemnice. První vyjede na Velikonoce

Kraj zaplatí víkendové spoje na železnici Moravské Budějovice – Jemnice. První vyjede na Velikonoce
Příští rok se vrátí vybrané železniční spoje na trať Moravské Budějovice – Jemnice. Kraj Vysočina je opět objedná na víkendy a na svátky, a to od velikonočních svátků do 2. listopadu. „V krajském rozpočtu je za tímto účelem vyčleněno 683 tisíc korun. Provoz těchto vlaků bude zaveden nejpozději s červnovou změnou jízdního řádu,“ říká radní Kraje Vysočina pro oblast dopravy Jan Hyliš. Rada kraje uložila krajskému odboru dopravy uzavřít smlouvu o zajištění provozu na této trati s dopravcem Railway Capital, Praha.
 

 
 

Na památkově chráněné jednokolejce z roku 1896 měřící skoro 21 kilometrů byla pravidelná osobní doprava zastavena 31. prosince 2010, důvodem byla dlouhodobá ztrátovost. V současné době je pravidelné spojení Moravských Budějovic a Jemnice zajištěno linkovou autobusovou dopravou. Počet spojení je postupně navyšován. Cestující si na změnu a navýšený počet spojů rychle zvykli.

 

Předpoklad trvání budoucí smlouvy mezi Krajem Vysočina a Railway Capital je pět až deset let, každý rok bude uzavírán příslušný dodatek řešící rozsah služeb. Zařazení víkendových spojů na trati Moravské Budějovice – Jemnice je doplněním plánované páteřní linky č. 370 Třebíč – Jaroměřice nad Rokytnou – Moravské Budějovice – Jemnice – Dačice. Po spuštění Veřejné dopravy Vysočiny budou vlaky navazovat na spěšné vlaky v Moravských Budějovicích ze směru Znojmo- Havlíčkův Brod s přestupem na rychlíky v Havlíčkově Brodě.

 

  • Pavel Bartoš, odbor dopravy a silničního hospodářství
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: tisk@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 6.12.2017 / 6.12.2017

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze