Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Most v Okrouhlici je od prosince v provozu

Okrouhlice, most
V závěru listopadu byly dokončeny stavební práce na vybudování nového mostu přes železniční trať v Okrouhlici na Havlíčkobrodsku. Důvodem kompletní demolice původního mostu z 60. let minulého století a výstavby mostu nového byl jeho nevyhovující technický stav. Na investici s celkovým rozpočtem 58 milionů korun Kraj Vysočina požádal o finanční podporu z Integrovaného regionálního operačního programu.
 

 
 

Před zahájením postupné demolice původního mostního objektu bylo nutné zřídit mostní provizorium pro převedení silniční i pěší dopravy, protože nebylo možno zajistit náhradní dopravu po stávajících komunikacích. Od dubna probíhaly demoliční práce po etapách za úplné výluky provozu na železniční trati a převážně v nočních hodinách, aby docházelo jen k minimálnímu omezení železniční dopravy na frekventované trati Praha – Brno. Následně mohla být zahájena výstavba nového jednopolového železobetonového mostu. Po osmi měsících intenzivních prací je dílo dokončeno a most je nyní v plném provozu v režimu předčasného užívání.


Obnova mostního objektu je součástí projektu II/150 Okrouhlice – most evid. číslo 150-022, který začal již v loňském roce modernizací 300 metrů dlouhého úseku v průtahu obce Okrouhlice na silnici II/150 spojující Havlíčkův Brod a Světlou nad Sázavou. 


Foto: Kraj Vysočina

Okrouhlice, mostOkrouhlice, mostpublicita

  • Radek Žižka, odbor dopravy a silničního hospodářství
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: tisk@kr-vysocina.cz

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 6.12.2017 / 6.12.2017

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze