Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Jaderná elektrárna Dukovany posílila systém krizové komunikace

ČEZ ITS
Při mimořádné události v Jaderné elektrárně Dukovany by informace pro média a obyvatele proudily nejen z havarijního štábu, ale nově by je poskytovalo i Integrované tiskové středisko v Brně, náhradní pracoviště by případně fungovalo v Jihlavě Na jednom místě, tedy ve středisku krizové komunikace, budou pracovat mluvčí nejen z jaderného zařízení, ale také všech zasahujících složek. Elektrárna se tak chce přiblížit rychlému vývoji médií a plní také doporučení Mezinárodní agentury pro atomovou energii. Na reálném řízení krizových situací hejtmany krajů se nic nemění.
 

 
 

Fungování Havarijního informačního střediska v Brně bylo médiím představeno 27. listopadu 2017 na cvičné události, jejíž rozehra počítá s mimořádností extrémního větru. Po ztrátě externího napájení je nutné odstavit všechny reaktorové bloky. Krizové štáby řeší mimořádnou událost 3. stupně. „Přestože pravděpodobnost takové události je extrémně nízká, musíme být připraveni. Systém je stejný v obou našich jaderných elektrárnách. Uvědomujeme si, jak důležité by bylo v takovém případě informování médií i veřejnosti,“ vysvětluje ředitel divize jaderná energetika a člen představenstva Skupiny ČEZ Bohdan Zronek.


„Role hejtmanů Kraje Vysočina i Jihomoravského kraje se nemění, stále koordinují záchranné a likvidační práce a řídí krajské krizové štáby,“ upozorňuje ředitel Krajského úřadu Kraje Vysočina Zdeněk Kadlec.


Cílem zřízení nových prostor je především společná komunikace všech složek integrovaného záchranného systému s veřejností, výhodami jsou především společné zázemí i vybavení, dobrá přístupnost médiím a možný nepřetržitý provoz. Energetici navíc tímto opatřením reagovali i na doporučení Mezinárodní agentury pro atomovou energii. V souladu s ním nový systém zaručuje poskytování maximálně možného informačního servisu. 


Foto: Kraj Vysočina

ČEZ ITSČEZ ITSČEZ ITSČEZ ITS

  • Zpracováno z materiálů ČEZ a Jaderné elektrárny Dukovany

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 28.11.2017 / 28.11.2017

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina > Krajský úřad

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze