Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Nejvyšší ocenění Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Beata Rajská

Beata Rajská
Oceněna v roce 2017.
 

 
 

Uznávaná módní návrhářka Beata Rajská, podnikatelka, zakladatelka fashion společnosti, tvoří pod vlastní značkou už dvacet let. Se svými modely dosáhla mnoha uznání i v mezinárodním měřítku.

 

Beata Rajská se narodila v Liptovském Mikuláši, absolvovala Střední průmyslovou školu oděvní v Trenčíně a Filozofickou fakultu University Komenského v Bratislavě. Už jako studentka získala několik ocenění na fashion soutěžích. S módou se na čas rozloučila, ale v roce 1993, krátce po narození druhého syna, se k ní vrátila, nejprve jako pedagožka oděvní školy ve Žďáru nad Sázavou. Od roku 1997 úspěšně podniká v módním byznysu, v roce 2001 pak zakládá společnost Beata Rajská – design. Od roku 2009 je Beata Rajská členkou správní rady Nadace Archa Chantal. V témž roce ji společnost Comenius ocenila čestným titulem Lady Pro, určeným ženám, které zejména v profesní činnosti dosáhly mimořádných úspěchů, a přitom neztratily nic ze svého ženství.

Beata Rajská je vysoko ceněnou módní návrhářkou, pod vlastní značkou Beata Rajska tvoří od roku 1997. Značka nabízí zákaznicím nejen originální luxusní modely přímo v butiku, ale šije také zakázkově.

Se svou tvorbou se Beata Rajská prezentovala na mnoha módních přehlídkách v tuzemsku i v zahraničí, například v Moskvě, St. Petersburgu, Varšavě, Berlíně, Londýně či Mexico City. Se svou značkou dosáhla mnoha úspěchů a milníků, pravděpodobně nejznámější je její účast na Miss České republiky v letech 2001, 2002, 2003 a 2004. Připravila modely pro zástupkyně České republiky v soutěžích Miss International v Tokiu, Miss Europe v Paříži, Miss World v Londýně a v Číně, Miss Universe v Kolumbii a v Peru nebo Miss Tourism World v Kolumbii, odkud mezi 65 účastnicemi zástupkyně České republiky přivezla titul nejkrásnější večerní šaty.


 
Zodpovídá: Mgr. Ondřej Rázl
Vytvořeno / změněno: 13.11.2017 / 13.11.2017

 

Cesta: Titulní stránka > Nejvyšší ocenění Kraje Vysočina > Osobnosti oceněné skleněnou medailí

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze