Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Nejvyšší ocenění Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Dana Fučíková

Dana Fučíková
Oceněna v roce 2017.
 

 
 

Dana Fučíková se zasloužila o rozvoj a dobré jméno Základní umělecké školy v Jihlavě. Pořádá nebo podporuje charitativní koncerty a věnuje se i vlastní koncertní pěvecké činnosti.

 

Dana Fučíková vystudovala konzervatoř a je absolventkou Janáčkovy akademie múzických umění v Brně. Od roku 2002 řídí ákladní uměleckou školu v Jihlavě a svoji energii napřela k budování dobrého jména školy i Kraje Vysočina. Za jejího působení ZUŠ zaznamenala velký rozmach a posílila svoji prestiž. Na škole byl založen dechový symfonický orchestr, který čítá 55 členů, a snad nejčerstvějším a největším úspěchem je velmi povedená přestavba ZUŠ, která byla vybrána jako nejlepší přestavba roku 2013.

Dana Fučíková připravila několik desítek žáků a žákyň na přijímací zkoušky všech konzervatoří v republice a ti dnes úspěšně reprezentují Vysočinu. Pořádá nebo svojí účastí podporuje charitativní koncerty bez nároku na honorář, například koncert absolventů a učitelů ZUŠ Jihlava na podporu hospice Mezi stromy, každoročně se účastní i Vánočního benefičního koncertu v Horní Cerekvi, jehož výtěžek je věnován vždy na charitativní účely.

Dana Fučíková je i uměleckou vedoucí dětského pěveckého sboru Gaudium při ZUŠ Jihlava a hlasovou poradkyní Jihlavského smíšeného pěveckého sboru Melodie, pravidelně spolupracuje také s filharmonií Gustava Mahlera. Současně se věnuje vlastní koncertní pěvecké činnosti, vystupuje na koncertních scénách u nás i v zahraničí: v Německu, Itálii, Francii, Švýcarsku, Holandsku, Maďarsku, Švédsku a dalších zemích. Jako jedna z mála operních pěvkyň současnosti disponuje krásnou výrazovou dynamikou (messa di voce) a belcantovým jasným hlasem.

Nejvyšší ocenění Kraje Vysočina je vyjádřením uznání za její činnost, obětavost a energii, které věnuje ZUŠ Jihlava, svým žákům, kultuře města Jihlavy a našemu kraji.


 
Zodpovídá: Mgr. Ondřej Rázl
Vytvořeno / změněno: 13.11.2017 / 13.11.2017

 

Cesta: Titulní stránka > Nejvyšší ocenění Kraje Vysočina > Osobnosti oceněné skleněnou medailí

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze