Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Kraj Vysočina dnes zahájil příjem žádostí o kotlíkové dotace

kotlíkové dotace
Kraj Vysočina dnes v 7:00 hodin ráno zahájil příjem žádostí o další kotlíkové dotace. Lidé mohou předkládat vyplněné tiskopisy všemi zákonnými způsoby, většina zvolila pohodlné elektronické podání, a tak fyzicky čekajících bylo daleko méně než při předchozí výzvě. „Zhruba tři stovky žadatelů, kteří ráno dorazili osobně se nám podařilo odbavit za dvacet minut. Do 12 hodiny se sešlo celkem 704 fyzických podání a cca 1000 elektronických podání,“ informoval Pavel Pacal, náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro regionální rozvoj a územní plánování. Ve druhé výzvě kotlíkových dotací má Kraj Vysočina k dispozici pro rozdělení mezi žadatele 231 miliónů korun. Vyměněno by mělo být cca 2500 starých kotlů.
 

 
 

Fyzický příjem žádostí o kotlíkové dotace v Kraji Vysočina vyřizovalo po dobrých zkušenostech z minulosti deset vyčleněných pracovníků. „ Není stanovený žádný termín ukončení příjmu žádostí. Žádosti budeme přijímat do vyčerpání alokované částky,“ vysvětlil Pavel Pacal.

 

Žadatelé mohou získat podporu až osmdesát procent z uznatelných nákladů, nejvíc ale sto dvacet tisíc korun. Pokud příjemce realizuje v rámci akce výměnu kotle na území obce Bystřice nad Pernštejnem, území obce Humpolec, území obce Pacov, území obce Hradec, území obce Ledeč nad Sázavou, bude dotace jednorázově navýšena o částku 7 500 Kč. Zbytek musí doplatit sami. Výzva má pomoci snížit emise z vytápění v rodinných domech. „Dotaci lze čerpat na plynový kondenzační kotel, tepelné čerpadlo, kotel na biomasu nebo automatický kombinovaný kotel. Oproti první vlně už dotace nepodpoří kotle na uhlí nebo kombinované s ručním přikládáním,“ zdůraznil Pavel Pacal.

 

V první výzvě Kotlíkových dotací na Vysočině bylo v lednu 2016 uspokojeno 2050 žadatelů a v následné doplňkové výzvě ještě dalších 249 žadatelů ve výši 30 miliónů korun. V následujících dnech bude kraj provádět formální kontrolu všech žádostí, následovat bude schválení úspěšných žadatelů Radou Kraje Vysočina, podpis smlouvy a proplacení dotací. K tomu dojde nejpozději 60 dní po podpisu smlouvy a doručení správného vyúčtování. Na předložení vyúčtování budou mít úspěšní žadatelé čas do konce září 2019.


Kotlíkové dotaceKotlíkové dotace

Kotlíky

  • Eva Láníková, odbor regionálního rozvoje
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: tisk@kr-vysocina.cz

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 20.10.2017 / 20.10.2017

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze