Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Jen necelý den dělí Havlíčkův Brod od zahájení 27. Podzimního knižního veletrhu

Jen necelý den dělí Havlíčkův Brod od zahájení 27. Podzimního knižního veletrhu
Podzimní knižní veletrh v Havlíčkově Brodě patří k nejprestižnějším českým knižním veletrhům. Letošní 27. ročník se uskuteční ve dnech 20. a 21. října. Pořadatelé veletrhu hlásí rekordní zájem vystavovatelů, na webových stránkách festivalu je představen bohatý doprovodný program s množstvím zajímavých témat a za účasti mnoha zajímavých osobností. Motto letošního ročníku zní „Literatura nebo život“.
 

 
 

Veletrh probíhá v Kulturním domě Ostrov, doprovodné programy pak zavedou návštěvníky například do Krajské knihovny Vysočiny, Muzea Vysočiny Havlíčkův Brod či Galerie výtvarného umění v Havlíčkově Brodě.

Součástí veletrhu je i soutěž „O nejkrásnější knihy Podzimního knižního veletrhu“, kterou pořádá Krajská knihovna Vysočiny. Soutěž probíhá pod záštitou hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka a je spojena s udělením cen v kategoriích: Cena Kraje Vysočina za nejkrásnější knihu Vysočiny, Cena města Havlíčkův Brod za nejkrásnější knihu veletrhu, Cena Tiskáren Havlíčkův Brod, a.s. za nejkrásnější dětskou knihu. Znovu bude udělena i Cena čtenářů Krajské knihovny Vysočiny a posluchačů Českého rozhlasu Vysočina. Ceny za nejkrásnější knihy 27. Podzimního knižního veletrhu budou vyhlášeny na slavnostním večeru v první den veletrhu, tj. v pátek 20. října 2017.

 

Podzimní knižní veletrh se v Havlíčkově Brodě koná od roku 1991. Jeho prvotním cílem bylo zprostředkování kontaktů mezi novými nakladatelstvími a knihkupci. Tyto odborné kontakty a kontrakty jsou dodnes důležitou součástí veletrhu. Dalším důležitým momentem je velká účast malých a začínajících i exkluzivněji zaměřených nakladatelů, díky nimž se Podzimní knižní veletrh stal nejširší přehlídkou současné české knižní produkce. V průběhu let se k Podzimnímu knižnímu veletrhu přidružilo mnoho doprovodných programů pořádaných kulturními institucemi nejen z Havlíčkova Brodu.

 

Tradiční součástí knižního veletrhu je řada autogramiád a autorských čtení významných českých spisovatelů. V současnosti patří Podzimní knižní veletrh k největším knižním veletrhům v České republice a má dobré jméno jak v odborných kruzích, tak i mezi čtenáři.

 

Aktuální informace a podrobný program jsou k dispozici na http://veletrh.hejkal.cz/  • Lenka Novotná, odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 19.10.2017 / 19.10.2017

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze