Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Kultura a památky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Ženou regionu je Ruth Šormová

Logo Žena regionu
Vítězkou osmého ročníku krajského kola ankety Žena regionu se stala Ruth Šormová, sociální pracovnice a speciální pedagožka, kterou si veřejnost pamatuje také jako velice aktivní političku po roce 1989. Zhruba osm let stojí v čele neziskové organizace Portimo, která působí především na Žďársku. Ruth Šormová a její tým pomáhá dětem, mládeži, ale i dospělým v nepříznivých životních situací, s maximálním respektem k jejich osobnosti vždy profesionálně a diskrétně.
 

 
 

Druhý nejvyšší počet zaslaných hlasů v anketě poslala veřejnost oblíbené vrchní sestře dětského oddělení jihlavské nemocnice Simoně Hájkové, která stojí za mnoha charitativními aktivitami, které výtěžkem mění prostředí pokojů a ambulancí krajské nemocnice. Třetí místo obsadila energická starostka malé obce Jeřišno na Havlíčkobrodsku Dagmar Vaňková.

 

Výsledky krajského kola ankety Žena regionu bylo vyhlášeno v rámci pravidelného setkání žen v politice v Horáckém divadle Jihlava 14. září 2017. Projekt Žena regionu je věnován ženám, které svým aktivním přístupem motivují a obohacují ostatní, podílejí se na veřejném životě, pomáhají nemocným, dětem, zvířatům nebo přispívají ke zlepšení a rozvoji regionu, v němž žijí. Vyvrcholením soutěže Žena regionu bude slavnostní galavečer v červnu 2017, kde bude vyhlášena absolutní vítězka ankety s největším počtem hlasů. Udělena bude také Cena odborné poroty a Cena Senátu Parlamentu ČR.


Foto: Ruth Šormová přebírá gratulaci od náměstka hejtmana Kraje Vysočina Pavla Fraňka

Žena regionu

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 15.9.2017 / 15.9.2017

 

Cesta: Titulní stránka > Kultura a památky > Památky

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze