Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Kultura a památky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Zemřel Míla Brtník, muzikant, choreograf a propagátor skřipácké muziky

Zemřel Míla Brtník, muzikant, choreograf a propagátor skřipácké muziky
Ve věku nedožitých 90 let zemřel 12. září 2017 Míla Brtník starší, významná osobnost národního a regionálního folkloru, sběratel a vydavatel písní, autor mnoha pořadů, zakladatel a choreograf Horáckého folklorního sdružení, primas skřipácké muziky a od roku 2013 také držitel nejvyššího ocenění Kraje Vysočina – kamenné medaile. Jeho jméno bylo zařazeno do mezinárodní příručky význačných vůdčích osobností světa „Kdo je kdo“ na základě rozhodnutí amerického životopisného ústavu American Biographical Institute (ABI).
 

 
 

Odchodem Míly Brtníka ztrácí Vysočina mimořádnou osobnost, laskavého a pracovitého člověka, který však po sobě zanechal trvalý odkaz a mnoho svých následovníků, kteří jeho práci budou rozvíjet pro další generace. Jsou to tři roky, kdy byla specifická a Brtníkem oživená skřipácká muzika na Jihlavsku zapsána pod pořadovým číslem dvě na Seznam nemateriálních statků tradiční lidové kultury Kraje Vysočina, loni pak rozšířila prestižní Seznam nemateriálních statků tradiční lidové kultury ČR.

Čest památce Míly Brtníka!


Míla Brtník, předání Nejvyššího ocenění Kraje Vysočina, říjen 2013

Medailonek Míly Brtníka natočený u příležitosti předání Nejvyšších ocenění Kraje Vysočina: http://www.kr-vysocina.cz/miloslav-brtnik-st/d-4056049

Míla Brtník

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 14.9.2017 / 14.9.2017

 

Cesta: Titulní stránka > Kultura a památky > Kultura > Tradiční lidová kultura

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze