Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Kultura a památky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

VŠPJ dostane od kraje téměř 17 milionů korun na svůj rozvoj

VŠPJ dostane od kraje téměř 17 milionů korun na svůj rozvoj
Kraj Vysočina podpoří dlouhodobý rozvojový projekt Vysoké školy polytechnické Jihlava částkou téměř 17 milionů korun. Žádost o dotaci v úterý schválilo krajské zastupitelstvo na svém zasedání a peníze by měly v následujících čtyřech letech pomoci hlavně se zvýšením konkurenceschopnosti absolventů školy na trhu práce. Vysoká škola polytechnická Jihlava je jedinou veřejnou vysokou školou se sídlem v Kraji Vysočina a nabízí sedm akreditovaných studijních programů s devíti studijními obory a také celoživotní vzdělávání včetně Univerzity třetího věku.
 

 
 

Jihlavská polytechnika plánuje využít peníze nejen na zachování stávajícího počtu akreditovaných studijních oborů ale následně i na jejich rozšíření s důrazem na technické zaměření. Škola se chce v následujících letech také více zaměřit na aplikovaný výzkum ve spolupráci s místními firmami. S tím úzce souvisí i předpokládané navýšení počtu akademických pracovníků a zajištění odborníků z praxe podílejících se na výuce. Větší část dotace by měla pokrýt právě mzdové náklady, zbytek půjde na přístrojové a další vybavení laboratoří.


Vysoká škola polytechnická Jihlava byla zřízena v roce 2004 a v současné době ji navštěvuje přes 2 200 studentů v prezenční i kombinované formě studia. Škola nabízí tříleté bakalářské studijní obory aplikovaná technika pro průmyslovou praxi, aplikovaná informatika, cestovní ruch, finance a řízení, finance and management (v angličtině), počítačové systémy, porodní asistentka, všeobecná sestra a zdravotně sociální pracovník. V oborech komunitní péče v porodní asistenci a kvalita a bezpečná péče ve zdravotnictví mohou studenti absolvovat navazující magisterské studium. 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 13.9.2017 / 13.9.2017

 

Cesta: Titulní stránka > Kultura a památky > Kultura > Tradiční lidová kultura

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze