Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Kultura a památky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Memoriál Richarda Knolla se konal tentokrát na Vysočině

Memoriál Richarda Knolla se konal tentokrát na Vysočině
K jedné z nejprestižnějších soutěží psů v České republice patří Memoriál Richarda Knolla. Je při ní posuzováno 20 nejlepších ohařů z Česka při práci na poli, ve vodě a v lese. Slavnostní zahájení této soutěže proběhlo první zářijový víkend na zámku v Polné, kde kromě jiných přivítal účastníky hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek. „Jsme velice rádi, že v letošním roce proběhla soutěž právě u nás na Vysočině a že Kraj Vysočina mohl toto odborné klání podpořit“, poznamenal na zahájení Martin Hyský, radní Kraje Vysočina pro oblast lesního a vodního hospodářství, zemědělství a životního prostředí.
 

 
 

Na první den soutěže se počasí po předchozím dni umoudřilo a ukázalo svoji přívětivější tvář. Druhy den však déšť ztížil práci jak psům, tak i pořadatelům. To však neubralo na příjemné atmosféře, ve které se celá soutěž nesla. Pořádající, Okresní myslivecký spolek Českomoravské myslivecké jednoty v Jihlavě, zajistil pro nepřízeň počasí dostatečné zázemí jak přímo v honitbách, tak i ve Štokách, kde proběhlo slavnostní zakončení a vyhlášení vítězů. Jako nejlepší pes byl vyhlášen krátkosrstý ohař Charka z Černých Blat s vůdcem Jiřím Pospíšilem.

Po ukončení v neděli v podvečer se účastníci rozjížděli domů s vědomím toho, že kynologie je v českých zemích na velmi vysoké úrovni. 

 

Výsledky soutěže ohařů naleznete na:

http://www.myslivost.cz/omsjihlava/43-rocnik-Memorialu-Richarda-Knolla/Dokumenty/43-MRK-Jihlava-vysledky-souteze.aspx  • Jiří Bartoš, odbor životního prostředí a zemědělství
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz
        
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 11.9.2017 / 11.9.2017

 

Cesta: Titulní stránka > Kultura a památky > Kultura > Tradiční lidová kultura

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze